ÚOP v Plzni

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

Od 4. 5. 2020 je provoz pracoviště obnoven ve standardním režimu včetně otevření knihovny a archivů pro veřejnost a umožnění osobních konzultací ve standardních úředních a konzultačních hodinách. I nadále však bude upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt ve všech případech, kdy je to možné. Osobní kontakt v úředních hodinách bude možný po předchozím objednání. Osobní podání na podatelnách bude možné činit i bez objednání v úředních hodinách. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Archiv plánů, projektů, průzkumů a restaurátorských zpráv

V archivu plánů, projektů, průzkumů a restaurátorských zpráv je uložena dokumentace od 50. let 20. století do současnosti. Shromažďována je zde nejen dokumentace k významným státním hradům, zámkům a klášterům, ale i k ostatním památkám na celém území Plzeňského kraje (venkovské zámečky, tvrze, kostely, kaple, lidová architektura, městské domy, opevnění, technické památky, sochařská díla, mobiliáře ad.).

Archiv plánů, projektů, průzkumů a restaurátorských zpráv  obsahuje více než 9500 položek. Dokumentace byla pořizována pro objekty a chráněná území v Plzeňském kraji. Jsou zde ukládány také výsledky výzkumných úkolů NPÚ obohacujících poznání památkového fondu. Evidence této dokumentace je dostupná v elektronickém katalogu.

 

Návštěvní hodiny pro veřejnost

  • pondělí 9–15 hod.
  • středa   9–12 hod.
  • pátek    9–12 hod.

Doporučujeme předem sjednat konkrétní termín návštěvy.

Badatelský řád a ceník k nahlédnutí zde:

badatelsky-rad-npu-2014.pdf
PDF (226,14 KB)