Zprávy

Edukaci a interpretaci v oblasti kulturního dědictví lze nově studovat na Univerzitě Karlově

18. 2. 2020

Nabídka (nejen) pro průvodce na památkových objektech. Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze nabízí magisterské studium v oboru Edukace a interpretace v oblasti...

Prof. PhDr. Miloš Stehlík 1923–2020

14. 2. 2020

Prof. PhDr. Miloš Stehlík se narodil 14. listopadu 1923 v Brně. Na Masarykově univerzitě vystudoval dějiny umění a klasickou archeologii, v roce 1948 se stal vědeckým...

Zprávy památkové péče tentokrát o průmyslové architektuře, sbírce zbraní na Konopišti i povolání průvodce

11. 2. 2020

Třetí vydání Zpráv památkové péče roku 2019 je opět bohaté na příspěvky z různorodých odvětví památkové péče a s ní spřízněných oborů.


Akce

Jsme tu pro památky a pro vás

Víme, co znamená pečovat o památky, víme, co znamená je spravovat. Sami se totiž staráme o více než stovku těch opravdu významných – a chceme s tím pomáhat i ostatním. V Národním památkovém ústavu působí odborníci na zámky, chalupy, továrny i křížky u cesty, kteří vám bezplatně poradí, jak památky udržovat, obnovovat, a přitom neničit. Pomůžeme vám najít, co je na vaší památce nejcennější, a vysvětlíme v několika krocích, jak prakticky postupovat a čeho se vyvarovat. Milujeme památky. Podívejte se, co vše vám nabízíme.

Více o NPÚ


E-shop

Témata roku 2020

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: