• udílení cen

  Patrimonium pro futuro

  Již po osmé budou letos rozdány ceny za nejlepší památkářské počiny uplynulého roku, ale poprvé s námi u toho můžete být i vy. Sledujte udílení cen Patrimonium pro futuro 9. listopadu na ČT art od 20.15 hodin.

  VÍCE

 • podcast

  PodCastle NPÚ

  Nový podcast o památkách, památkové péči a kulturním dědictví. Přinášíme vám rozhovory se zajímavými lidmi, reportáže a přehledy novinek ze světa památek. Poslouchejte každé úterý na vybraných podcastových kanálech a YouTube.

  VÍCE

 • novinka

  Novinky na našem e-shopu

  Nově si v našem e-shopu můžete kromě publikací z naší dílny pořídit i stylové doplňky.

  zjistit více

   

 • po stopách šlechtických rodů

  Rok osvícenské šlechty

  Publikace, výstavy, expozice a řada doprovodných kulturních a vzdělávacích akcí po celý rok 2021.

  VÍCE

 • PROJEKT OBNOVY

  Obnova Invalidovny

  Historický areál pražské Invalidovny bude památkově obnoven a doplněn o moderní přístavby v zadní části objektu.
  Zjistěte o projektu vše, co vás zajímá.

  VÍCE

 • online obrazárna

  Duchcovská obrazárna

  Nahlédněte do virtuální obrazárny, která v této podobě, sestavené podle inventáře z roku 1823, již neexistuje a nejspíš nikdy existovat nebude.

  vstoupit

Zprávy

Zámek Březnice rozšiřuje návštěvnické okruhy o novou interaktivní expozici „Renesance na dotek“

14. 10. 2021

Národní památkový ústav od 14. října 2021 otevírá veřejnosti na státním zámku Březnice novou multimediální a interaktivní expozici jedné z nejcennějších památek objektu....

Mezinárodní konference: Architektura 60. a 70. let 20. století a památková péče

26. 8. 2020 (aktualizováno 11. 10. 2021)

Dlouho očekávaná mezinárodní konference s názvem Architektura 60. a 70. let 20. století, která musela být s ohledem na pandemickou situaci minulý rok zrušena, se bude...

V Iráku proběhl další vzdělávací kurz NPÚ pro místní památkáře

4. 10. 2021

V Iráckém institutu pro restaurování památkového dědictví (IICAH) v Erbílu proběhl již podruhé vzdělávací program pro irácké památkáře organizovaný Národním památkovým...


Jsme tu pro památky a pro vás

Víme, co znamená pečovat o památky, víme, co znamená je spravovat. Sami se totiž staráme o více než stovku těch opravdu významných – a chceme s tím pomáhat i ostatním. V Národním památkovém ústavu působí odborníci na zámky, chalupy, továrny i křížky u cesty, kteří vám bezplatně poradí, jak památky udržovat, obnovovat, a přitom neničit. Pomůžeme vám najít, co je na vaší památce nejcennější, a vysvětlíme v několika krocích, jak prakticky postupovat a čeho se vyvarovat. Milujeme památky. Podívejte se, co vše vám nabízíme.

Více o NPÚ


E-shop

TÉMA ROKU 2021

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme si pro vás připravili: