ÚOP v Plzni

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

Ode dne 12. 4. 2021 je obnovena možnost osobního jednání s veřejností, a to po předchozí dohodě v konzultačních hodinách a při zvýšených hygienických opatřeních (desinfekce rukou, odstupy, respirátory apod.). Obnoven je také provoz knihovny a badatelny, opět při zvýšených hygienických opatřeních.

Zavřít

Pro média

Národní památkový ústav je organizací s celostátní působností, územními pracovišti v jednotlivých krajích (ÚOP) a více než stovkou památkových objektů zpřístupněných veřejnosti, spravovaných územními památkovými správami (ÚPS). Všude  jsou pracovníci připraveni odpovídat na vaše dotazy.

 

Zajímá-li vás činnost Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Plzni, případně máte-li dotaz týkající se konkrétní památky nebo památkové péče v Plzeňském kraji nebo si zkrátka nevíte rady s tím, na koho se obrátit, neváhejte nás kontaktovat.

Pro informace týkající se památek ve správě NPÚ kontaktujte územní památkovou správu, nebo přímo konkrétní objekty.

 Pomoci vám může PŘEHLED PŘÍSLUŠNÝCH PRACOVIŠŤ NÁRODNÍHO PAMÁTKOVÉHO ÚSTAVU.

Tiskové zprávy

Plzeňský kraj má dvě památky nominované na udělení ceny Patrimonium pro futuro

1. 7. 2020

vydal ÚOP v Plzni

Na cenu Národního památkového ústavu „Patrimonium pro futuro“ za rok 2019 byly plzeňským pracovištěm NPÚ nominovány dva počiny v oblasti památkové péče. Veřejnost může...

K Ceně Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro v r. 2018 za Plzeňský kraj

27. 6. 2018

vydal ÚOP v Plzni

Do již tradičního každoročního klání o Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro se plzeňské pracoviště NPÚ zapojilo dvěma nominacemi.

Nominace z Plzeňského kraje na udělení Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro za rok 2016

12. 5. 2017

vydal ÚOP v Plzni

Územní odborné pracoviště v Plzni Národního památkového ústavu stanovilo dvě nominace na udělení Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro za rok 2016, a...