ÚOP v Plzni

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

Ode dne 12. 4. 2021 je obnovena možnost osobního jednání s veřejností, a to po předchozí dohodě v konzultačních hodinách a při zvýšených hygienických opatřeních (desinfekce rukou, odstupy, respirátory apod.). Obnoven je také provoz knihovny a badatelny, opět při zvýšených hygienických opatřeních.

Zavřít

Vycházky v rámci Archeologického léta 2021 pokračují

Příznivci archeologie mají stále možnost navštívit vybrané zkoumané lokality s průvodci z řad odborníků z oboru

I v letošním roce probíhají komentované vycházky po vybraných místech, které byly předmětem archeologického zkoumání. Zájemce provází odborníci z tohoto oboru, mimo jiných i archeologové plzeňského pracoviště Národního památkového ústavu. Ty můžete toto léto potkat ještě na hradišti Sedlo u Sušice, kde proběhne o stávajících letních prázdninách procházka již podruhé. Vycházka se koná v sobotu dne 14. srpna t. r. Podrobné informace jsou shrnuty na přiloženém plakátku.

Archeologickým vycházkám po lokalitách Plzeňského kraje jsme se věnovali v naší předchozí zprávě Komentované vycházky po archeologických lokalitách.

 

Související zprávy

Komentované vycházky po archeologických lokalitách

14. 7. 2021

Zájemce o archeologii a historiografii provedou zkušení archeologové jedenácti vybranými lokalitami Plzeňského kraje v rámci akce Archeologické léto.