Dokončení oprav fasády domu „U Medvěda“ v Terezíně

Dům čp. 128 "U Medvěda, Terezín. Současný stav – detail domovního znamení.

Během listopadu byla dokončena rehabilitace uliční fasády domu čp. 128 v Terezíně.

V druhé polovině roku 2017 došlo k obnově architektonických prvků fasády dle historických pramenů a restaurování samotné sochy medvěda. Ze strany památkové péče lze říci, že se jednalo o příkladnou obnovu kulturní památky i přístup vlastníka.

Dům „U Medvěda“ byl postaven roku 1791 a jedná se tak o jeden z nejstarších civilních objektů realizovaných na území Hlavní pevnosti Terezín. Charakteristickým rysem domu je socha černého medvěda s kotvou umístěná v nice na středu uliční fasády.

  • Památkový katalog / anotace, dějiny, popis a další informace o domu čp. 128 „U Medvěda“ v Terezíně naleznete zde.

Zajímá Vás obnova památek? Památky přinášejí svědectví o proměně času a zároveň samy nesou stopy jeho běhu – právě to jim dodává jejich kouzlo. Je však možné skloubit nároky moderního člověka s požadavkem zachovat to, co je pro konkrétní památku charakteristické? Jsme přesvědčeni, že ano, a následující příklady nám dávají za pravdu, prosím, INSPIRUJTE SE.

 

Související zprávy

Žatec má zaběhnutý Program regenerace městských památkových rezervací a zón – obnovy probíhají i letos

9. 10. 2017 (aktualizováno 13. 10. 2017)

V letošním roce byly v centru městské památkové rezervace Žatec obnoveny fasády domů čp. 8, 49, 152 a 154, obnoven krov a krytina domu čp. 119.

Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón pomáhá v Litoměřicích...

18. 9. 2017 (aktualizováno 21. 9. 2017)

V závěru srpna byla zahájena další etapa obnovy fasád kanovnických domů na Dómském náměstí v Litoměřicích. Jedná se o objekty čp. 4 a 5. Práce jsou spolufinancovány z...

Péče o památky v Městské památkové zóně v Klášterci nad Ohří

4. 9. 2017

V rámci Programu regenerace MPZ byly v Klášterci nad Ohří opraveny dvě fasády kulturních památek – uliční fasáda domu čp. 10 do náměstí E. Beneše a Zahradní ulice a...