Výstavy ÚOP v Ústí nad Labem

Národní památkový ústav je ve svých specifických odborných činnostech nezastupitelný. Jeho publikační a prezentační aktivity veřejnosti výsledky činnosti odborníků prezentují např. formou putovních výstav, máte-li zájem o zapůjčení výstavy, kontaktujte nás.

Ojedinělá výstava v prostorách pracoviště NPÚ je přístupná od 19. září do 4. listopadu, otevřeno pondělí až pátek, 10–15 hod. (poslední vstup hodinu před uzavřením).

Plakát ke stažení.


Aktuální výstava v atriu zámku Krásné Březno, sídle ÚOP v Ústí nad LabemVýstava s podtitulem Lucemburské architektonické dědictví severozápadních Čech přibližuje návštěvníkům kulturní dědictví, které na území severozápadních Čech vzniklo za vlády lucemburské dynastie. Cílem je na jednom místě představit především památky nemovité, které jsou v mnoha případech pro běžné návštěvníky obtížně dostupné. Podrobnosti o výstavě naleznete zde.

  • Výstavu můžete navštívit do 20. října 2016 ve všeobecné studovně Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem, Velká Hradební 45.

Informace o předchozích výstavách ÚOP v Ústí nad Labem, které je též možno zapůjčit:

 
Chcete si zapůjčit naši výstavu do prostor zámku, muzea či knihovny? Nevíte, jak vhodně výstavu nainstalovat a zda termín již není obsazený – ozvěte se nám, rádi vám poradíme.