Výstavy ÚOP v Ústí nad Labem

Národní památkový ústav je ve svých specifických odborných činnostech nezastupitelný. Jeho publikační a prezentační aktivity veřejnosti výsledky činnosti odborníků prezentují např. formou putovních výstav, máte-li zájem o zapůjčení výstavy, kontaktujte nás.

Výstava o technických památkách v Norsku a ČR  česky/anglicky) v prostorách pracoviště NPÚ je přístupná od 14. listopadu do 21. prosince, otevřeno pondělí až pátek, 10–15 hod. (poslední vstup hodinu před uzavřením).

Plakát ke stažení PDF nebo JPG..


Aktuální výstava v atriu zámku Krásné Březno, sídle ÚOP v Ústí nad LabemVýstava s podtitulem Lucemburské architektonické dědictví severozápadních Čech přibližuje návštěvníkům kulturní dědictví, které na území severozápadních Čech vzniklo za vlády lucemburské dynastie. Cílem je na jednom místě představit především památky nemovité, které jsou v mnoha případech pro běžné návštěvníky obtížně dostupné. Podrobnosti o výstavě naleznete zde.

  • Listopad až prosinec 2016 – další příležitost k shlédnutí výstavy budou mít návštěvníci ve výstavních prostorách FF UJEP v Ústí nad Labem

Informace o výstavách ÚOP v Ústí nad Labem, které je možno zapůjčit:

 
Chcete si zapůjčit naši výstavu do prostor zámku, muzea či knihovny? Nevíte, jak vhodně výstavu nainstalovat a zda termín již není obsazený – ozvěte se nám, rádi vám poradíme.