Svatba jako z pohádky...

Plánujete svatbu a hledáte romantické místo s neopakovatelnou atmosférou? Možná jste si vysnili, že do nové etapy života vstoupíte jako princ a princezna – v tom případě je ideálním místem pro uspořádání svatebního obřadu některý z hradů nebo zámků ve správě NPÚ.

                                                  NA HRADNÍM NÁDVOŘÍ, V KAPLI, V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ – NEBO SNAD V BÝVALÉM MLÝNĚ?

Společné „ano“ si můžete říci v slavnostním historickém sále, na hradním nádvoří, v zámecké kapli nebo v kostele. Nevšední scenerie nabízejí v průběhu roku také zámecké zahrady a parky včetně palácových Zahrad pod Pražským hradem, v nichž se krása architektury doplňuje s přírodními zákoutími a neopakovatelnými prvky, jako jsou fontány, tajemná schodiště a průchody, altány, loggie a podobně.

Foto Lucie Matulová, Chillifoto.cz, 2018

  Stylovou svatbu, na niž budete dlouhá léta vzpomínat, však lze uspořádat i v některém ze skanzenů, takže obřad může proběhnout třeba v hájence, v bývalém mlýně či v kapličce, přičemž patrně nejkurióznější kulisy pro slavnostní den nabízí Důl Michal
v Ostravě-Michálkovicích…

Některé objekty nabízejí kromě možnosti uspořádat obřad rovněž kompletní svatební servis včetně hostiny nebo ubytování novomanželů i hostů v nevšedních historických prostorách. Stejně tak je ovšem možné uspořádat v krásném prostředí památkových objektů i jakoukoli jinou privátní oslavu – od neopakovatelných zásnub přes loučení se svobodou až třeba po zlatou svatbu vašich rodičů nebo prarodičů... Vybírat můžete podle parametrů zadaných do filtru, nebo se rozhodnout pro některou z nejbližších památek ve vašem kraji.

Jistě si přejete, aby slavnostní den probíhal bez problémů a zmatků, a proto patrně oceníte praktické rady a informace týkající se konkrétního objektu – například ohledně možnosti parkování a podobně. Základní informace najdete na webových stránkách, ale pokud máte specifické požadavky nebo dotazy, kontaktujte přímo kastelána nebo pověřeného pracovníka.

E-mailové adresy a telefonní čísla najdete na webových stránkách každého objektu v rubrice Kontakt.


Zprávy

Na Lemberku lze uspořádat svatbu v nádherně zdobené kapli

20. 8. 2018

Civilní i církevní svatbu můžete uspořádat na zámku Lemberk v kapli Seslání Ducha svatého, která na první pohled zaujme nádhernou štukovou výzdobou.

Krásná svatba pod zámeckými arkádami? Řekněte si své ano v Litomyšli

18. 6. 2018

Obdivovatelé renesance a bohaté historie si mohou své ano říci na zámku v Litomyšli, památce UNESCO. Fotografie nevěsty a ženicha pod arkádami, to je romantika, kterou...

Zažijte svatbu v prostředí barokní perly západních Čech

12. 3. 2018

Toužíte zažít svatební den, který patří k nejkrásnějším okamžikům v životě každého z nás. Kde jinde ho prožít, než v nádherném a romantickém prostředí manětínského...