Územní památková správa na Sychrově pečuje o zpřístupněné kulturní památky NPÚ v Královéhradeckém, Libereckém a Pardubickém kraji.

Více o našem pracovišti

Další památky v okolí

Medailonek ředitele

PhDr. Miloš Kadlec

Do funkce ředitele územní památkové správy na Sychrově s působností pro Královéhradecký, Liberecký a Pardubický kraj byl jmenován 1. ledna 2013. Památkám a péči o ně se věnuje od roku 1984.

Číst celý medailonek

 

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Na vaše dotazy odpovídá:

Všechny kontakty

Novinky v návštěvních trasách

  • Zákupy ()

  Trasa bude zpřístupněna 1. 6. 2016. Hostinské pokoje a zámecká kaple k připomenutí významných návštěv včetně předposledního majitele zámku císaře Františka Josefa I., jeho syna korunního prince Rudolfa s chotí Štěpánkou Belgickou, či svatby arcivévody Františka Ferdinanda d´Este s hraběnkou Žofií Chotkovou, pokoj velebného pána.

  • Lemberk ()

  Jedenáct stylizovaných interiérů z období klasicismu, empíru, biedermeieru, historizujících slohů, secese a kubismu. Expozici doplňují texty o dobovém vývoji i o vybavení.

  • Zákupy ()

  Trasa bude zpřístupněna 1. 6. 2016. Reprezentační a soukromé pokoje posledního českého korunovaného krále a rakouského císaře Ferdinanda Dobrotivého a jeho choti, české královny a rakouské císařovny Marie Anny Karoliny Savojské, apartmá ve stylu biedermeier k připomenutí Orlíka, vévody zákupského, jenž byl synem Napoleona Bonaparte.

  • Hospital Kuks ()

  Čerstvá instalace Českého farmaceutického muzea zvaná "Z apatyky do fabriky" v přízemí konventu ukazuje výrobu léčivých přípravků od lékárny až po průmyslovou výrobu v továrnách.

  • Grabštejn ()

  Hlavní okruh nabízí návštěvníkům procházku staletími "proti proudu času" od poloviny 16. století do počátku 20. století pokoji šlechtických majitelů i jejich služebnictva a úředníků spravujících panství.

Zprávy

Hrad Grabštejn bude mít 17. května zavřeno

10. 5. 2016

Státní hrad Grabštejn bude v úterý 17. 5. 2016 po celý den z technických důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Tisková konference k zahájení sezony 2016

14. 3. 2016

Srdečně zveme zástupce médií na tiskovou konferenci k zahájení sezony 2016 na hradech a zámcích – Liberecko: 15. 3. od 11 hodin na zámku Zákupy, Královéhradecko a Pardubicko: 23. 3. od 11 hodin na zámku Opočno. Pro Opočno: prosíme o potvrzení účasti do pondělí 21. 3. do 16 hodin na e-mailovou adresu bidlasova.lucie@npu.cz nebo telefonicky na +420 773 775 944.

Státní hrad Litice je do odvolání uzavřen

28. 2. 2016

Hrad Litice v Pardubickém kraji postihla loni havárie zdiva bývalého severního paláce. Také na začátku letošní návštěvnické sezony ještě zůstane pro veřejnost hrad uzavřen.

TÉMATA ROKU 2016

Naše ÚPS organizuje nebo se podílí na organizaci