Zveme na seminář o torzálních památkách

Zřícenina hradu Rokštejn

Torzální památky a projekt Ruins budou tématem semináře, který pořádá Ústav teoretické a aplikované mechaniky AVČR, Centrum Telč a Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Telči ve čtvrtek 21. května 2020 v 9.30 hodin v Lannerově domě v Telči, Hradecká 6.

Seminář TORZÁLNÍ PAMÁTKY – historické, technické i manažerské aspekty péče se bude věnovat založení hradu Lipnice (na základě archeologických výzkumů), zříceninám na Vysočině se zaměřením na lokality Orlík u Humpolce, tvrz Lhotice u Humpolce, hradby v Jemnici, hrad Pyšolec a zříceninám v okolí Telče. Prezentovány budou také probíhající a plánované aktivity Geoparku Vysočina.

Cílem společného projektu s názvem „RUINS“ (zahrnující 10 partnerských institucí ze 6 zemí) je vdechnout druhý život středověkým zříceninám prostřednictvím moderních způsobů managementu a hledáním cest k jejich využití v současné společnosti, při současném zachování jejich historické hodnoty.

Vstup na seminář je zdarma. Počet účastníků je omezen kapacitou sálu a aktuálními nařízeními vlády. Kontakt: novotny@itam.cas.cz