Základní přehled o přístupnosti budovy

Vstup

Pracoviště sídlí v budově tzv. Lannerova domu. Budova je přístupná třema vstupy. Dva hlavní vstupy do budovy vedou ze dvora, jedním z nich je dostupná pobočka Finančního úřadu pro Kraj Vysočina. Omezení činí jeden schod o výšce 14 cm.

Boční vstup od parkoviště je uzpůsobený pro občany s tělesným postižením. Všechny vstupy tvoří dvoukřídlé dveře, které po otevření s dopomocí umožňují dostatečnou šířku průjezdu.

Přízemí a první patro propojuje osobní výtah přístupný nejlépe právě od bočního vchodu.

 Interiér

Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. V přízemí je bezbariérový vstup do výtahu a po budově další pohyb bez prahů.

Výtah

Přízemí a první patro propojuje výtah s automaticky otevíranými dveřmi šířky 80 cm. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný (320 x 265 cm). Výtahová klec má šířku 122 cm a hloubku 110 cm. Klec je vybavena madlem a zrcadlem na čelní stěně. K dispozici je i sklopné sedátko. Tlačítkové ovladače na nástupních místech se nacházejí ve výšce 95 cm, maximální výška dotykového tlačítka opatřeného Braillovým písmem uvnitř klece je ve výšce 124 cm.

Hygienické zázemí

Pracoviště disponuje dvěma volně přístupnými toaletami s umyvadlem s podjezdem (jednokřídlé dveře o šířkách 82 - 85 cm; kabiny 152 cm x 146 cm a 159 x 200 cm). Obě toalety jsou samostatné a nachází se v přízemí budovy. Dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven, zevnitř je lze zamknout na klíč. Přístup k míse z pohledu od vstupu je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný. Toaletní mísa je vybavena jedním pevným a jedním sklopným madlem a sklopným zrcadlem.

Parkování

K dispozici nejsou vyhrazená parkovací místa, ale u bočního vchodu Lannerova domu je vždy dostatek prostoru pro parkování.

 

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.