VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA OBSAZENÍ POZICE Archeolog na úvazek v rozsahu 1,0 (zástup za mateřskou/rodičovskou dovolenou)

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Pardubicích, Příhrádek 5, 531 16 Pardubice vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA OBSAZENÍ POZICE Archeolog pro území Pardubického kraje na úvazek v rozsahu 1,0 (zástup za mateřskou/rodičovskou dovolenou)

Pracovní náplň:

  • agenda archeologie v rozsahu konzultační a vyjadřovací činnosti NPÚ ve smyslu zákona č. 20/1987 Sb. v platném znění
  • zpracovávání písemných vyjádření, odborná pomoc a konzultační činnost vlastníkům kulturních památek a výkonným orgánům státní památkové péče
  • rekognoskace lokalit, terénní monitoring, dokumentace a šetření stavu zapsaných archeologických památek a způsobu jejich využití
  • podílení se na úkolech spojených s metodickým řízením a odborným dohledem v oblasti archeologie v památkové péči
  • vytváření oborových dokumentačních databází, prezentační, propagační a ediční činnost
  • zajištění komplexních materiálů týkajících se evidence, dokumentace a podmínek ochrany archeologických nálezů, archeologických nalezišť a území s archeologickými nálezy
  • práce s archeologickými sbírkami

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání příslušného oboru (archeologie nebo příbuzné obory)
  • orientace v oblasti archeologické památkové péče včetně příslušných právních předpisů
  • schopnost práce s informačními systémy v archeologii (AMČR, ISAD)
  • pokročilá znalost práce s PC (MS Office, databázové systémy, GIS)
  • řidičský průkaz skupiny B
  • zodpovědnost, samostatnost, organizační a komunikační schopnost
  • trestní bezúhonnost
  • dobrý zdravotní stav
  • smysl pro týmovou práci, loajalitu a diskrétnost

Výhodou:

  • praxe v archeologii/památkové péči
  • znalost alespoň jednoho světového jazyka (AJ, NJ, FR)
  • znalost systému státní správy ČR a oboru památkové péče
  • publikační a editorská činnost

Nabízíme:

  • platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., 11. platová třída
  • stabilitu státní příspěvkové organizace
  • příspěvek na stravování
  • možnost využívání pružné pracovní doby
  • volné vstupy na památkové objekty ve správě NPÚ v ČR (i pro členy rodiny)
  • výhodný tarif pro mobilní volání
  • možnost systematického nebo doplňkového odborného vzdělání
  • dovolenou odpovídající délce pracovního úvazku

Místo výkonu práce:

  • Přihrádek 5, 531 16 Pardubice
  • předpokládaná doba nástupu dohodou

Uchazeči zašlou:

  • motivační dopis s uvedením kontaktních údajů – telefonní číslo, e-mailová adresa
  • strukturovaný profesní životopis s podrobným přehledem praxe
  • prostou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání

Podklady požadujeme zaslat doporučeně poštou nebo předat osobně na podatelně pracoviště do pátku 17. 5. 2024 do 11.00 hod. na adresu:

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Pardubicích, Příhrádek 5, 531 16 Pardubice.

Na obálce uveďte:  „Výběrové řízení – archeolog – Neotvírat“.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče nebo výběrové řízení zrušit v průběhu řízení bez uvedení důvodu. Pokud uchazeč neobdrží zpětnou odpověď do 1-3 týdnů od uzávěrky podání žádostí, je jeho žádost považována za neúspěšnou.

Kontaktní osoba: Mgr. Veronika Cinková, cinkova.veronika@npu.cz, tel.: 724 663 650