Památkář – garant území pro Jihočeský kraj

Ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích, vypisuje výběrové řízení na místo památkáře – garanta území pro agendu stavebních památek a památkově chráněných území v Jihočeském kraji.

Náplň práce:

  • agenda stavebních památek a objektů v památkově chráněných územích
  • zpracovávání písemných vyjádření, odborná pomoc vlastníkům kulturních památek, konzultační činnost
  • výkon památkového dohledu
  • tvorba operativní dokumentace svěřeného památkového fondu

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání magisterského stupně technického nebo humanitního typu se zaměřením odpovídajícím činnostem v oblasti památkové péče- architektura, stavební obor nebo další příbuzné obory, přednostně se zaměřením na památkovou péči
  • schopnost práce se stavební dokumentací, všeobecný přehled o architektuře a staveních technologiích
  • znalost práce s PC
  • řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič
  • flexibilitu, samostatnost a zodpovědnost
  • dobré komunikační schopnosti
  • dobrý zdravotní stav

Výhodou:

  • praxe v oboru památkové péče, znalost systému státní památkové péče a zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči
  • praxe ve stavebnictví, v projekční činnosti obnovy historických objektů a veřejné správě

Nabízíme:

  • pracovní poměr na plný úvazek, dobu určitou (zástup za MD, RD), možnost prodloužení pracovní smlouvy
  • práce v centru Českých Budějovic a ve svěřeném území
  • platové ohodnocení dle zák. 262/2006 Sb. a nařízení vlády č. 341/2017 Sb., 11. plat.  třída
  • stabilitu státní příspěvkové organizace
  • možnost využívání pružné pracovní doby
  • pět týdnů dovolené (200 hodin), 3 dny nenárokového indispozičního volna (sick days)
  • příspěvek na stravování
  • dobrý pracovní kolektiv, příjemné pracovní prostředí
  • volné vstupy na památkové objekty ve správě NPÚ v České republice a do vybraných institucí zřizovaných MK ČR
  • zvýhodněné mobilní tarify pro zaměstnance a rodinné příslušníky

Uchazeči o nabízenou pozici zašlou:

  • motivační dopis
  • strukturovaný profesní životopis s podrobným přehledem praxe
  • doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání v prosté kopii

Předpokládaný nástup: 1. duben 2024

Požadované doklady zašlete do 29. 2. 2024 na e-mail neprasova.eva@npu.cz nebo poštou v obálce označené slovy „VŘ garant území“ na adresu: Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích, Senovážné nám. 6, 370 21 České Budějovice.

O účasti na osobním pohovoru budou uchazeči informováni e-mailem nebo telefonicky.

GDPR - Informace k ochraně osobních údajů jsou ze strany NPÚ uveřejněny na webových stránkách www.npu.cz v sekci Ochrana osobních údajů.

Podrobnější informace:

  • Ing. Danuše Thimová, vedoucí odboru péče o památkový fond, thimova.danuse@npu.cz, tel. 724 965 363 nebo 387312140

Adresa pracoviště:

Národní památkový ústav

územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích

Senovážné nám. 6

370 21 České Budějovice

2024_2_vr_garant.pdf PDF (129,25 KB)