Neobjevené památky

Plánujete výlet a hledáte něco speciálního? Třeba místo, kam jste ještě nezavítali a kde se namísto dlouhých front před pokladnami dočkáte spíše osobního přijetí? Navštivte některou z našich neobjevených památek!

Máme pro vás tip na návštěvu 44 hradů či hradních zřícenin ukrytých v lesích a spojených s dávnou historií, zámků s překrásnými parky a půvabnými interiéry, klášterů a kostelů, které po staletí vyzařují duchovní sílu, ale také statku, na němž vás uvítá vůně čerstvě upečeného chleba, anebo uhelného dolu ponechaného tak, jako by lidé, kteří v něm pracovali, právě odešli a zanechali vše na svém místě... Všechny tyto neobjevené památky dnes nabízejí únik z každodenního ruchu a shonu, prostor pro odpočinek – a možná i vítanou změnu: cesta sice patrně potrvá o chvilku déle, než kdybyste jako obvykle vyrazili tam, kam to máte nejblíž, ale věřte, že výsledek bude stát za to. Objevíte skryté poklady, rozlehlá panství a sídla evokující časy, kdy je obývaly šlechtické rodiny, starobylá centra duchovní kultury a vzdělanosti či doklady zručnosti našich předků.

Každá z neobjevených památek má své jedinečné kouzlo, každá vás osloví něčím jiným. Vyberte si některou z nich a přijďte na návštěvu. Zastavte se a zaposlouchejte se: chceme se s vámi podělit o příběhy domů, jejich majitelů nebo vzácných předmětů, které při prohlídce uvidíte –
o příběhy, které ještě neznáte.