Nová kniha má dětem představit kroměřížskou Květnou zahradu

obálku knihy Tajemství Libosadu ilustrovala Eliška Chytková

Národní památkový ústav vydal knihu Petra Hudce Tajemství Libosadu, která je určena dětem i rodičům. Veřejnosti byla představena v kroměřížské Květné zahradě v pátek 7. června, kdy proběhla i vernisáž ilustrací Elišky Chytkové, které budou instalovány v Palmovém skleníku do konce prázdnin.

Hlavním hrdinou příběhu je Robert, který je v Kroměříži na prázdninách u prarodičů. Při návštěvě Květné zahrady se díky paměti stromů ocitá v době jejího zbudování. Má možnost objevovat podobu, významy a krásu zahrady v míře, jak to její dnešní stav bezezbytku neumožňuje. Prostředkem k tomu jsou setkání s kamarády Bohdankou a Johanem i dalšími lidmi: zahradníky, umělci, urozenými hosty a dokonce i budovatelem Libosadu biskupem Karlem. Současně v Robertově příběhu ožívají a znovu se odehrávají staré mýty.

Poutavý příběh je doplněn působivými a poetickými ilustracemi Elišky Chytkové. Eliška Chytková (*1988) je absolventkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Její absolventský animovaný film O šunce se nominoval do soutěže na festivalu v Cannes. Nejčastěji vytváří ilustrace, podílela se například na knize o Miloslavu Stinglovi, která v roce 2017 získala ocenění Magnesia Litera. S jejími ilustracemi se návštěvníci kroměřížského zámku a Muzea umění Olomouc mohli setkat u speciální mobilní aplikace Sen biskupa Karla.

Knihu bude možné zakoupit v návštěvnickém centru Květné zahrady a v Arcibiskupském zámku v Kroměříži. Dále ji bude možné objednat v e-shopu Národního památkového ústavu.

Související akce

Výstava

Výstava v Kroměříži představí ilustrace Elišky Chytkové z nové knihy Tajemství Libosadu

  • Květná zahrada v Kroměříži ()
  • 8. 6. 2019–31. 8. 2019
  • 8.00–19.00
  • Otevírací dobu si prosím ověřte na stránce pořadatele
Netradiční prohlídka

Víkend otevřených zahrad v Květné zahradě v Kroměříži

  • Květná zahrada a Podzámecká zahrada, 767 01 Kroměříž ()
  • 8. 6. 2019–9. 6. 2019
  • 10.00–18.00