ÚOP v Kroměříži

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

Z důvodu aktuálních protiepidemických opatření preferujeme písemný, elektronický či telefonický kontakt. Osobní konzultace, služby knihovny a badatelny jsou možné pouze po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě a za dodržení platných opatření (dezinfekce, respirátory FFP2, patřičné rozestupy). Provoz podatelny pro příjem listinných podání od veřejnosti je stanoven v rozsahu: pondělí až čtvrtek od 9.00 do 11.30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Územní odborné pracoviště NPÚ v Kroměříži se zabývá ochranou, poznáváním, dokumentací a prezentací jednotlivých památek i památkových rezervací a zón na území Zlínského kraje (v okresech Vsetín, Zlín, Uherské Hradiště a Kroměříž). Pro jejich zachování, údržbu a obnovu bezplatně poskytujeme poradenství i metodickou pomoc a při přípravě a provádění udržovacích prací, rekonstrukcí, restaurování kulturních památek i staveb v památkově chráněných územích zajišťujeme odborný dohled.

Více o našem pracovišti

medailonek ředitelky

© nepodléhá CC

Ing. Nelly Komendová

Funkci ředitelky Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Kroměříži zastává od 1. ledna 2018. V oblasti státní památkové péče působí od roku 1997, absolvovala studium oboru pozemní stavitelství na Fakultu stavební Vysokého učení technického v Brně.

Číst celý medailonek

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Na vaše dotazy odpovídá:

Všechny kontakty

Zprávy

Pour féliciter 2022 přeje kolektiv kroměřížského odborného pracoviště a metodického centra zahradní kultury

1. 1. 2022

Vše dobré a hlavně hodně zdraví do nového roku 2022 přeje kolektiv kroměřížského odborného pracoviště a metodického centra zahradní kultury Národního památkového ústavu.

Provoz územního odborného pracoviště v Kroměříži v návaznosti na aktuální vládní protiepidemická opatření

22. 11. 2021 (aktualizováno 26. 11. 2021)

V návaznosti na aktuální vládní protiepidemická opatření je provoz Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Kroměříži upraven v následujícím režimu.

Podzimní přednáškový cyklus představí Česko jako velmoc historických zahrad a parků

25. 10. 2021

Metodické centrum zahradní kultury kroměřížského pracoviště Národního památkového ústavu připravilo ve spolupráci s Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně...


Akce

Výstava

Stavby s orientální tematikou v historických zahradách v ČR

  • Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně ()
  • 3. 1. 2022–29. 1. 2022

Ohrožené památky

Opravujete kulturní památku?

Zkuste náš jednoduchý návod krok za krokem – nebo si najděte svého památkáře přímo

Památkový katalog

Informace o památkách a památkově chráněných územích


Inspirujte se


E-shop

témata roku 2021

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za důležitá.