ÚOP v Kroměříži

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

V souvislosti s ukončením nouzového stavu obnovujeme od pondělí 12. dubna 2021 provoz pracoviště v následujícím režimu: konzultace pro veřejnost (pouze po předchozí telefonické/e-mailové domluvě, viz kontakty), provoz podatelny (pondělí až pátek, 9.00–11.00 a 12.00–14.30) a provoz odborné knihovny a badatelny (pouze po předchozí telefonické/e-mailové domluvě, viz kontakty). Nadále je upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt ve všech případech, kdy je to možné. Osobní kontakt probíhá vždy za dodržení aktuálních protikoronavirových opatření. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Územní odborné pracoviště NPÚ v Kroměříži se zabývá ochranou, poznáváním, dokumentací a prezentací jednotlivých památek i památkových rezervací a zón na území Zlínského kraje (v okresech Vsetín, Zlín, Uherské Hradiště a Kroměříž). Pro jejich zachování, údržbu a obnovu bezplatně poskytujeme poradenství i metodickou pomoc a při přípravě a provádění udržovacích prací, rekonstrukcí, restaurování kulturních památek i staveb v památkově chráněných územích zajišťujeme odborný dohled.

Více o našem pracovišti

medailonek ředitelky

Ing. Nelly Komendová

Funkci ředitelky Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Kroměříži zastává od 1. ledna 2018. V oblasti státní památkové péče působí od roku 1997, absolvovala studium oboru pozemní stavitelství na Fakultu stavební Vysokého učení technického v Brně.

Číst celý medailonek

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Na vaše dotazy odpovídá:

Všechny kontakty

Zprávy

Územní odborné pracoviště v Kroměříži se vrací k běžnému provozu

12. 4. 2021

V souvislosti s ukončením nouzového stavu obnovujeme od pondělí 12. dubna 2021 provoz pracoviště v následujícím režimu.

On-line přednáška Významné dřeviny Podzámecké zahrady v Kroměříži I. část

6. 4. 2021

Metodické centrum zahradní kultury odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Kroměříži každoročně připravuje přednáškový cyklus Zahradní kultura v...

Připravuje se odborná konference Historické zahrady Kroměříž 2021

11. 3. 2021

Klub UNESCO Kroměříž a Metodické centrum zahradní kultury při odborném pracovišti Národního památkového ústavu v Kroměříži připravují další ročník odborné konference...


Akce

Pro odborníky

Konference Historické zahrady Kroměříž 2021

  • Květná zahrada v Kroměříži (přednáškový sál) ()
  • 17. 6. 2021–18. 6. 2021

Ohrožené památky

Opravujete kulturní památku?

Zkuste náš jednoduchý návod krok za krokem – nebo si najděte svého památkáře přímo

Památkový katalog

Informace o památkách a památkově chráněných územích


Inspirujte se


E-shop

témata roku 2020

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za důležitá. V roce 2020 se desátý ročník dlouhodobého cyklu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů zaměří na šlechtický rod Valdštejnů.