Hradozámecká noc

Velkolepý večer na hradech a zámcích v záři měsíce a plamenů

Hradozámecká noc v letošním roce proběhne v noci ze soboty 31. července na neděli 1. srpna 2021. Hostitelem hlavního programu bude hrad Pernštejn, kde proběhnou hlavní oslavy.

Hradozámecká noc představuje památky v netradiční době a s netradičním programem. Do Hradozámecké noci se každoročně zapojují desítky památek z celé republiky – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce.

Přihlášení památky do programu HZN 2021 (pro objekty mimo NPÚ)

Chcete zapojit památku, kterou vlastníte či spravujete, do programu Hradozámecké noci 2021? Pokud ano, vyplňte prosím následující přihlašovací formulář – odkaz zde.

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře přihlásíte svoji památku na akci Hradozámecká noc 2021. Chcete-li přihlásit více památkových objektů ve vaší správě, vyplňte pro každý objekt přihlášku samostatně. Konec příjmu přihlášek proběhne 19. 4. 2021 ve 14 hodin

Po ukončení příjmu přihlášek vám bude zaslán formulář pro vyplnění informací o vašem programu během Hradozámecké noci 2021. 

Po 19. 4. 2021 již nebude možné podávat ani měnit přihlášku, ale váš program budete moci upřesnit až do 14. 5. 2021

Hradozámecká noc je každoroční akce pořádaná Národním památkovým ústavem již od roku 2010, která představuje vrchol návštěvnické sezony na památkách. Koná se tradičně o letních prázdninách. Jejím cílem je představit památky doslova v jiném světle – v netradiční době a se speciálním programem.

Programy Hradozámeckých nocí