Hradozámecká noc

Velkolepé rozloučení s létem na hradech a zámcích v záři měsíce i plamenů

Hradozámecká noc v roce 2019 proběhla v noci ze soboty 31. srpna na neděli 1. září a jejím hlavním sídlem byl hrad Grabštejn. Celodenní program, který vyvrcholil právě na Grabštejně, nabídl hrad a zámek Frýdlant a zámek Lemberk i další památky...

Hradozámecká noc představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci každoročně zapojují desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Každý rok se na některé z památek ve správě NPÚ odehrává hlavní program – v roce 2018 byl hlavním hostitelem zámek Kynžvart.

Přihlášení partnerských památek

Přihlašování partnerských objektů k letošnímu ročníku Hradozámecké noci je možné nejpozději do 5. června prostřednictvím tohoto formuláře.

Hradozámecká noc je každoroční akce pořádaná Národním památkovým ústavem již od roku 2010, která představuje tradiční vyvrcholení návštěvnické sezony na památkách. Koná se vždy poslední srpnový víkend, tedy v noci ze soboty na neděli těsně před zahájením školního roku. Jejím cílem je představit památky doslova v jiném světle – v netradiční době a se speciálním programem.

Více informací o Hradozámecké noci v roce 2019 naleznete zde:

Program starších ročníků naleznete zde: