Přednáška o Invalidovně

 Invalidovna v Praze

Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči pořádá v letošním roce další přednášky z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás. První z nich představí Příběh pražské Invalidovny. Koná v úterý 21. ledna 2020 v 18.00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Přednáší PhDr. Martina Indrová. Vstup zdarma.

Invalidovna v Praze je jedinečnou ukázkou monumentálního barokního stavitelství od známého architekta Kiliána Ignáce Dientzenhofera. V jejích stěnách se odehrávaly tisíce lidských osudů těch, kteří bojovali za svou vlast, ale po zranění se o sebe nemohli postarat. Neméně zajímavý je i osud hraběte Petra Strozziho, zakladatele nadace, která výstavbu Invalidovny financovala.

Přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás se stal pevně ukotvenou tradicí, která si získala své příznivce a své publikum. Jeho součástí je nejen péče o kulturní památky, ale i další zajímavá témata z historie. Přednášející vycházejí jak z řad zaměstnanců územního odborného pracoviště v Telči, tak z externích institucí a organizací.