Přednáška Poklady pod námi

Přednáška

  • Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči, Hradecká 6 – Lannerův dům ()
  • 12. 12. 2017
  • 16.30
  • Vstup zdarma
Lannerův dům v Telči, sídlo našeho pracoviště

Poklady pod námi je název přednášky, která se uskuteční v úterý 12. prosince 2017 v 16.30 hodin v sídle územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Telči.

Přednášející Karel Malý, geolog a ředitel Muzea Vysočiny Jihlava, seznámí posluchače s informacemi o těžbě kamene, stříbra, zlata, železné rudy a uranu na Českomoravské vrchovině, tedy o tom, co se těžilo, těží a snad i těžit bude v tomto regionu. Pořadateli přednášky jsou Mikroregion Telčsko, Muzeum Vysočiny Jihlava, Geopark Vysočina a Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Telči. Vstup zdarma.

Krátce o přednášejícím:

RNDr. Karel Malý, Ph.D., geolog, ředitel Muzea Vysočiny Jihlava, p.o. Je kurátorem sbírky Geologie (cca 10 000 položek) a sbírky Kamenictví (cca 100 položek). Zabývá se dokumentací a výzkumem geologických jevů na Českomoravské vrchovině se zaměřením na rudní ložiska (jejich mineralogii, geochemii a genezi) a montanistiku. Publikuje populární i odbornou literaturu (konference, knižní publikace, články v časopisech).