Na hradě Křivoklát vznikl policejní bod Pol Point

Pol Point slouží ke zkontaktování policie prostřednictvím videokonferenční jednotky, která se nově nachází vedle dalších 19 míst i na státním hradě Křivoklát. Občané díky tomu mohou sdělit či získat informace důležité pro trestní či jiné řízení prostřednictvím videohovoru bez fyzické přítomnosti policie. 

Projekt Pol Point (policejní bod) byl spuštěn v únoru 2020 vedením středočeské policie. Vyšel z potřeby posílení policejní služby v ulicích měst a obcí a zvýšení dostupnosti policejní služby pro občany včetně snížení administrativní zátěže v přímém výkonu.

Nový Pol Point na hradě Křivoklát je poloobslužný, tedy vyžaduje drobnou asistenci daného zaměstnance. Projekt ovšem nabízí i místa s bezobslužnou místností či možnost zkontaktování skrze vlastní technické zařízení.

Videokonferenční jednotka Pol Point na hradě Křivoklát.
Zdroj: police.cz

První zabezpečená bezobslužná místnost, do které může občan vstoupit a podat  jakékoliv oznámení o protiprávním jednání, byla zřízena na Karlštejně v podhradí. Doposud byly zřízeny Pol Pointy také v Lysé nad Labem, Rudné, Sedleci-Prčice, Přerově nad Labem, Lánech, Zruči nad Sázavou, Čechticích, Kostelci nad Labem, Pyšelích, Týnci nad Sázavou, Krásné Hoře nad Vltavou, Velvarech, Sadské, Kamýku nad Vltavou, Týnci nad Labem, Rožmitále pod Třemšínem, Křinci a Králově Dvoře.

Aktuální informace o nových kontaktních místech Pol Point lze najít na webových stránkách Policie ČR: www.policie.cz/polpoint.

  • 12. 7. 2021