Architektura ve službách první republiky

Výstava

  • Městská knihovna Náchod ()
  • 3. 12. 2018–15. 1. 2019
  • 16.00

Národní památkový ústav připravil v rámci oslav stého výročí vzniku Československa výstavu Architektura ve službách první republiky. S její regionální částí, která se váže ke Královéhradeckému kraji, se budete moci seznámit od 3. prosince 2018 do 15. ledna 2019 v Městské knihovně v Náchodě.

V meziválečném období vznikla při budování a modernizaci státu řada nových správních, školních či bankovních budov. V řadě míst byly rovněž postaveny zajímavé až výjimečné stavby pro kulturu, sport, volný čas a soukromé bydlení. Ojedinělá byla plánovitá výstavba Hradce Králové za účasti Josefa Gočára a dalších význačných architektů, která již v době meziválečné dala vzniknout přízvisku Hradec Králové – salon republiky. Výstava na příkladu téměř dvaceti významných staveb a urbanistických celků představí architektonickou tvorbu období první republiky na území  Královéhradeckého kraje.

Srdečně zveme na vernisáž výstavy 3. prosince v 16 hodin, kterou provede ředitel josefovského pracoviště NPÚ Jiří Balský.


Výstava je otevřena:

pondělí, pátek 9–17 hod.
úterý–čtvrtek 9–18 hod.
sobota 9–11 hod.