Provoz ÚOP v Praze pro veřejnost

Územní odborné pracoviště v Praze je veřejnosti otevřeno ve standardním provozu za zvýšených hygienických a bezpečnostních podmínek tzv. 3R. – Úřední hodiny pro návštěvníky z řad veřejnosti probíhají po předchozím objednání. I nadále v možných případech upřednostňujeme komunikaci telefonicky, prostřednictvím e-mailu nebo videokonference. Podatelna je otevřena pro veřejnost denně 9.00–11:30 a 12:30–14:30. Knihovna a badatelna je pro veřejnost otevřena v pondělí a ve středu, a to pouze po včasném objednání. – Recepce pracoviště je v provozu.

Konzultace

Konzultace probíhají po předchozím objednání. Pokud je to možné, preferujte distanční formy jednání (telefonický, elektronický či písemný kontakt) nebo pro vás zařídíme videokonference přes aplikaci Zoom.

Kontakty na příslušné referenty ke stažení:


Podatelna - doručování dokumentů

Podatelna je otevřena denně 9.00–11:30 a 12:30–14:30. Případně volejte na tel. 234 653 121 (sekretariát).


Knihovna a badatelna ÚOP v Praze je pro veřejnost otevřena, avšak pouze po včasném telefonickém nebo písemném objednání a při dodržení zvýšených hygienických opatření, a to v pondělí a ve středu (konkrétní hodina bude návštěvníkovi upřesněna).


Knihkupectví a informační centrum NPÚ v naší budově Na Perštýně 12, které spadá pod generální ředitelství, je otevřeno po-pá 9-18. Doporučujeme ověřit případné změny otevírací doby na https://www.npu.cz/knihkupectvi.

Recepce pracoviště je v provozu.
V budově ÚOP v Praze, Na Perštýně 12, jsou zavedena zvýšená hygienická opatření 3R, k dispozici je desinfekce. Návštěvníci mohou použít toalety.

Sledujte naše webové stránky a hlavní web Národního památkového ústavu www.npu.cz


Děkujeme Vám za pochopení, ohleduplnost a spolupráci při zvládání současné výjimečné situace.

PhDr. Jaroslav Podliska, Ph.D.
ředitel ÚOP v Praze