Omezený provoz ÚOP v Praze pro veřejnost: konzultace, podatelna, knihovna

Územní odborné pracoviště v Praze v návaznosti na mimořádná protiepidemická opatření Vlády ČR pokračuje i v roce 2021 v omezeném provozu. Osobní konzultace na pracovišti jsou možné pouze v nezbytně nutných případech na písemné nebo telefonické objednání u jednotlivých garantů území a specialistů. Podatelna funguje ve speciálním režimu. Na pracovišti platí zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření, především vstup pouze s rouškou. Knihovna a badatelna ÚOP je v souvislosti s protiepidemickými opatřeními do odvolání uzavřena. Recepce pracoviště je do odvolání mimo provoz.

Konzultace

Osobní kontakt klientů s garanty územních celků je v nezbytně nutných případech možný jen v úředních hodinách (pondělí a středa 14.00-17.30), pouze po předchozím objednání a za zvýšených hygienických opatření.

Pro konzultace upřednostňujeme telefonický, elektronický či písemný kontakt.

Kontakty na příslušné referenty ke stažení:


Podatelna - doručování dokumentů

Podatelna je uzavřena, převzetí dokumentů je možné těmito způsoby:

1) Dokumenty, u kterých nepotřebujete potvrdit doklad o převzetí, vhoďte do přepravky ve výloze vhozem vlevo od vstupních dveří.
2) Zásilky, u kterých potřebujete potvrzení o převzetí, předáte pracovnici podatelny v době od 8 do 12 hodin. Zaklepejte na výlohu vpravo od vchodu, popř. volejte na tel. 234 653 341 (podatelna). Pracovnice se dostaví ke vstupním dveřím a zásilku od vás převezme.


Knihovna a badatelna ÚOP v Praze je v souvislosti s protiepidemickými opatřeními do odvolání uzavřena.


Knihkupectví a informační centrum NPÚ v naší budově Na Perštýně 12, které spadá pod generální ředitelství, je do odvolání uzavřeno. Ohledně případných změn sledujte www.npu.cz.
 

Recepce pracoviště je do odvolání mimo provoz.

V budově ÚOP v Praze, Na Perštýně 12, jsou zavedena zvýšená hygienická opatření, k dispozici je desinfekce. Přístup na toalety je pro klienty během návštěvy pracoviště možný.

Sledujte naše webové stránky a hlavní web Národního památkového ústavu www.npu.cz


Děkujeme Vám za pochopení, ohleduplnost a spolupráci při zvládání současné výjimečné situace.


PhDr. Jaroslav Podliska, Ph.D.
ředitel ÚOP v Praze