Českobudějovické památné stavby a jejich lidé

Soutěž pro děti a mládež do 16 let

Vyhodnocení poznávací soutěže - Českobudějovické památné stavby a jejich lidé

V loňském roce odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích vyhlásil další kolo soutěže pro děti a mládež do 16ti let. Vědomostní soutěž se tentokrát zaměřila oproti předcházejícím ročníkům na významné historické stavby v centru Českých Budějovic a blízkém okolí. Soutěžící objevovali nejenom příběhy staveb, ale i osobností, které v nich žily nebo pobývaly.

Soutěž probíhala od 10. 9. 2016 do 31. 12. 2016

Přinášíme výsledky soutěže ČESKOBUDĚJOVICKÉ PAMÁTNÉ STAVBY A JEJICH LIDÉ, spolu s klíčem ke správným odpovědím.

Pořadí nejlepších vyhodnocených prací určila hodnotící komise složená ze zástupců odboru památkové péče Magistrátu města České Budějovice a Národního památkového ústavu na základě počtu bodů za správné odpovědi.

Dne 29. 3. 2017 v 10:00 hod se v obřadní síni českobudějovické radnice uskuteční slavnostní předání cen výhercům.

Ocenění získávají:

KATEGORIE: jednotlivci

 • 1. místo        Jan Kolář, 3. E                          Gymnázium Jírovcova, Č. B.
 • 2. místo        Natálie Ošmerová, 8. C          ZŠ O. Nedbala, Č. B.                                                 Ondřej Houška, 5. A             ZŠ Borovany
 • 3. místo        Tadeáš Major, 5. C                   ZŠ Grünwaldova, Č.                                                                    David Schönbauer, 4. B      ZŠ O. Nedbala, Č. B.

Ke slavnostnímu vyhlášení vítězů soutěže jsou na českobobudějovickou radnici pozváni i autoři dalších velmi pěkně zpracovaných soutěžních prací:

 •                      Jakub Valuch, 1.V                     Česko-anglické gymnázium, Č. B.
 •                      Denisa Schönbauerová, 7. A   ZŠ O. Nedbala, Č. B.
 •                      Jan Hlaváček, 7. B                     ZŠ O. Nedbala, Č. B.     

 

KATEGORIE: kolektivy

 • 1. místo       Eliška Roubíková, Aneta Kalátová, 7. D         ZŠ O. Nedbala, Č. B.
 • 2. místo      Lucie Blažková, Ondřej Brož, Vítek Hošek, Jan Janíček, David   Kubeš, Klára Kučerová, Kryštof Maxera, Magdaléna Mrzenová, Daniela Nagyová, Antonín Sak, Nina Žaloudíková, 5. A (11 žáků)      ZŠ Máj II, Č. B.
 • 3. místo    Tereza Anna Mottlová, Veronika Sládková, Terezie Březinová, Elizabeth Garabíková, Kristýna Hochová, Radek Kofroň, Klára Březinová, Barbora Scheicherová, Jessica Střítecká, Kristýna Vaňačová, Linda Pešlová, Alexandr Krayilo (12 žáků dějepisného semináře, 7.- 9. třída)                                                                                                      ZŠ a MŠ Kubatova, Č. B.

Ke slavnostnímu vyhlášení vítězů soutěže jsou na českobobudějovickou radnici pozváni i autoři dalších velmi pěkně zpracovaných soutěžních prací:

 • 8 žáků třídy 7. A – Anežka Hušková, Kristina Budínová, Sára Hobzová, Kateřina Mrkáčková, Linda Mikolášková, Rozálie Malinková,                    Martin Tetour, Pavel Rousek                                         ZŠ Dukelská, Č. B.
 • 16 žáků třídy 6. C – Adámková, Malíková, Žemličková, Maršálková, Doubková, Wirtová, Vávrová, Fojtíková, Nováková, Hejda, Mezerová, Hubená, Fošum, Pospíšilová, Konrádová, Šafář        ZŠ O. Nedbala, Č. B.

Všem oceněným gratulujeme!

Za poskytnutí cen výhercům soutěže děkujeme partnerům:

 

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE

Odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích vyhlašuje v rámci EHD 2016 soutěž pro děti a mládež do 16 let(pro jednotlivce i kolektivy.)

Vědomostní soutěž se tentokrát zaměří na významné historické stavby v centru Českých Budějovic a blízkém okolí. Soutěžící budou objevovat nejenom příběhy staveb, ale i osobností, které v nich žily nebo pobývaly.

Pracovní listy si můžete vyzvednout v Turistickém informačním centru českobudějovické radnice a v galerii Národního památkového ústavu na Senovážném nám. 6 v Českých Budějovicích. Ke stažení jsou na webových stránkách odboru památkové péče Magistrátu města České Budějovice           www.c-budejovice.cz a Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích w.ww.npu.cz/cs/uop-ceske-budejovice

Užitečné informace najdete také u pracovníků Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích. Po předchozí dohodě zde můžete čerpat vědomosti z bohatých fondů knihovny /tel.: 387312140 kl. 186/.

Výherci soutěže budou vyhlášeni 31. ledna 2017. Hlavní cenou pro jednotlivce je rodinná vstupenka na památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, pro vítězný kolektiv skupinová vstupenka do jednoho vybraného památkového objektu. Připraveny jsou i zajímavé věcné ceny.

Soutěž pro Vás připravily:

 • Ing. Jana Taubrová, Jana Kadlecová, odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice
 • Bc. Eva Neprašová, Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích
 • Ilustrace: Lucie Műllerová, Mgr. Lucie Boháčová, Mgr. Eva Hnudová

Poděkování paní Mgr. Kateřině Cichrové, Národní památkový ústav, územní památková správa v Českých Budějovicích, paní Mgr. Šárce Kosové, Dům umění – galerie současného umění a architektury a panu PhDr. Danielu Kovářovi, řediteli Státního okresního archivu v Českých Budějovicích za možnost čerpání z jejich publikační činnosti a za poskytnutí materiálu.

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Nepodléhá CC

Bc. Eva Neprašová

 • koordinační, projektový a programový pracovník
 • BE8524BE-6F17-4546-AA87-2998DE46E495 387 312 140/kl. 122, 777 454 383
46F7E700-59DD-49E2-B445-AA370B18658A ÚOP v Českých Budějovicích
Senovážné nám. 230/6, České Budějovice 37021