Soutěže

Vědomostní soutěže pro děti a mládež do 16 let

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích připravuje již od roku 2009 s odborem památkové péče Magistrátu města České Budějovice vědomostní soutěž pro děti a mládež do 16 let.

Soutěž je vyhlašována vždy v září v rámci Dnů evropského dědictví (EHD), do konce kalendářního roku zpracovávají soutěžící odpovědi. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže se koná na radnici v Českých Budějovicích za účasti představitelů města a zástupců Národního památkového ústavu.

Hlavní cenou pro vítěze je celoroční rodinná vstupenka na památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu.

Vyhlášení vědomostní soutěže MODERNÍ ARCHITEKTURA ČESKÝCH BUDĚJOVIC

Odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích vyhlašuje u příležitosti Dnů evropského dědictví (EHD 2023) 14. ročník vědomostní soutěže pro děti a mládež do 16 let – jednotlivce i kolektivy.

Soutěž probíhá od 16. září do 31. prosince 2023 a tentokrát je zaměřena na moderní architekturu Českých Budějovic.

Mladé badatele zveme do 20. století! Objevovat budte tehdy moderní obchodní domy, sportoviště, bankovní ústavy, veřejná prostranství i umělecká díla. Při svém bádání se budou zaměřovat především na ty objekty moderní architektury, které se nacházejí  v historickém jádru Českých Budějovic.

Pracovní listy jsou k dispozici v tištěné formě v Turistickém informačním centru českobudějovické radnice nebo elektronicky na webových stránkách odboru památkové péče Magistrátu města České Budějovice www.c-budejovice.cz a Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích www.npu.cz/cs/uop-ceske-budejovice.

Hlavní cenou pro vítěze jednotlivce je celoroční rodinná vstupenka na památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu.

Vítězný kolektiv získá skupinovou vstupenku do jednoho památkového objektu ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích dle vlastního výběru. Pro výherce jsou dále připraveny zajímavé věcné ceny.

Podrobné informace zde.

 

Soutěže pro Vás připravují:

  • Jana Kadlecová, odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice
  • Mgr. Kateřina Voleská a Bc. Eva Neprašová, Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Nepodléhá CC

Bc. Eva Neprašová

  • koordinační, projektový a programový pracovník
  • BE8524BE-6F17-4546-AA87-2998DE46E495 387 312 140/kl. 122, 777 454 383
46F7E700-59DD-49E2-B445-AA370B18658A ÚOP v Českých Budějovicích
Senovážné nám. 230/6, České Budějovice 37021