Metodický zaměstnanec - vedoucí spisovny a podatelny

Generální ředitelství Národního památkového ústavu hledá kandidáta/kandidátku na pozici metodický zaměstnanec - vedoucí spisovny a podatelny.

Pracovní náplň:

  • odpovědnost za vedení hlavní spisovny generálního ředitelství (ukládání a kontrola dokumentů, třídění a zpřístupňování dokumentů, provádění delimitace dokumentace, provádění skartačního řízení – analogového i digitálního)
  • odpovědnost za vedení podatelny generálního ředitelství a zajištění případných zástupů
  • koordinace rozvoje systému elektronické spisové služby (evidování a posuzování požadavků na změny a opravy systému, komunikace s dodavatelem a archivní správou)
  • metodické usměrňování předarchivní péče na všech pracovištích NPÚ včetně vazeb na další IS
  • školení uživatelům elektronického systému spisové služby (referentům i pracovníkům spisoven)
  • tvorba vnitřních předpisů a dokumentace pro oblast spisové služby a uchování dokumentů

Požadujeme:

  • velmi dobrou znalost oboru archivní nebo předarchivní péče
  • velmi dobrou orientace v zákonných předpisech pro danou oblast včetně Národního standardu pro elektronické systémy spisové služby a zájem o obor
  • pečlivý a aktivní přístup k práci, samostatnost, schopnost vedení a realizace vlastních projektů
  • prezentační a argumentační dovednosti
  • magisterské vzdělání v oboru archivnictví nebo obdobném oboru na vysoké škole univerzitního typu v ČR
  • znalost speciálních programů pro spisovou službu a běžného kancelářského MS Office
  • týmovou spolupráci, komunikační dovednosti a příjemné vystupování

Výhodou:

  • absolvent oboru počítačová podpora v archivnictví
  • pracovní zkušenosti z veřejných archivů
  • zkušenosti s vývojem databázových aplikací pro výkon spisové služby
  • zkušenosti s katalogizací pro potřeby knihovny

Nabízíme:

  • stabilitu státní příspěvkové organizace
  • zajímavou a smysluplnou práci v přední kulturní a výzkumné instituci s možností dalšího vzdělávání
  • finanční ohodnocení dle přílohy č. 1 NV č. 341/2017 Sb. v platném znění, platová třída 11
  • pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu, příspěvek na stravování
  • příjemné pracoviště v centru Prahy (cca 5 minut pěšky od stanice Malostranská)
  • volné vstupy na hrady a zámky ve správě NPÚ i pro rodinné příslušníky
  • služební telefon a výhodné tarify pro rodinné příslušníky

Nástup možný dohodou nejpozději od 1. 7. 2022

V případě zájmu zašlete svůj životopis a motivační dopis elektronicky do 31. 5. 2022 na e-mail: stolzova.radana@npu.cz. NPÚ si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoliv zrušit.

Informace k ochraně osobních údajů jsou ze strany NPÚ uveřejněny na webových stránkách www.npu.cz v sekci Ochrana osobních údajů.