Vedoucí oddělení knihovny

Národní památkový ústav, prestižní státní výzkumná organizace s posláním v oblasti ochrany a prezentace kulturního dědictví České republiky, vypisuje výběrové řízení na pozici vedoucí oddělení knihovny.

Pracovní náplň:

  • Vedení a administrativní zajištění oddělení knihovny Generálního ředitelství NPÚ
  • Zajištění knihovnické práce a poskytování knihovnicko-informačních služeb v knihovně ve smyslu zákona č. 257/2001 Sb. (knihovní zákon)
  • Metodická a konzultační činnost v návaznosti na správu evidenčních systémů odborných knihoven NPÚ v koordinaci s metodickým pracovištěm Národní knihovny a interních komisí a spolupracujících úseků NPÚ
  • Podpora implementace katalogizačního systému pro správu odborných monografií a periodik v databázi Tritius NPÚ ve formátu MARC 21 a pravidel AACR2/RDA
  • Spolupráce při stanovení koncepčních a metodických dokumentů k rozvoji knihoven v NPÚ, knihovních a informačních zdrojů (Integrovaný informační systém památkové péče)
  • Provádění samostatné jmenné a věcné katalogizace a rekatalogizace specializovaného fondu dle standardů a stanovených metodik v automatizovaném knihovnickém systému v úzké spolupráci s jeho správcem
  • Zajištění stanovování rozvoje profilování a doplňování fondu knihoven NPÚ na celostátní úrovni se zaměřením na statutární činnost NPÚ (památková péče a příbuzné obory)
  • Sledování, vyhodnocování a praktické uplatňování poznatků z vývojových trendů informačních technologií a informační politiky

Požadujeme:

  • Ukončené VŠ vzdělání (Bc., Mgr.), obor: knihovnictví, informační studia, informace, média, knižní kultura apod.
  • Orientaci v knihovnických a informačních technologiích. Předchozí praxe v knihovně výhodou (vč. studijní praxe).
  • Znalost katalogizace ve formátu MARC 21 a pravidel AACR2/RDA (systém TRITIUS)
  • Orientace v elektronických informačních zdrojích a v oblasti bibliografických a citačních databází a katalogů knihoven
  • Budou upřednostněni kandidáti, kteří jsou schopni propojovat knihovnické znalosti a dovednosti se zkušenostmi práce v knihovnických informačních systémech.
  • Výbornou znalost českého jazyka
  • Dobrou znalost anglického jazyka (porozumění anglickému textu a mluvenému projevu)
  • Znalost němčiny výhodou
  • Uživatelská znalost práce na PC (MS Office, Adobe, knihovní systémy),
  • Spolehlivost, komunikativnost a vstřícnost, pečlivost, samostatnost, schopnost systematické i týmové práce
  • Zapojení do interních úkolů i vědecko-výzkumné činnosti NPÚ spojené s činností knihovny
  • Zájem o nové technologie, ochota učit se, aktivní přístup ke svěřeným úkolům
  • Proaktivní a samostatné jednání, komunikační dovednosti, zodpovědnost, spolehlivost

Nabízíme:

  • Zajímavou práci v prestižní kulturní a výzkumné organizaci
  • Účast na vzdělávacích a edukačních programech památkové péče NPÚ
  • Stabilitu státní příspěvkové organizace
  • Spolupráce v menším a stabilním pracovním kolektivu
  • Samostatnou, různorodou a tvůrčí práci v inspirativním prostředí a možnost profesního rozvoje
  • Možnost spolupráce s odbornými pracovišti a předními odborníky v oblasti památkové péče a ochrany kulturního dědictví
  • Úvazek 1,0 v pracovním poměru na dobu určitou 1 rok, po uplynutí s možností změny na trvalý pracovní poměr
  • Mzdové zařazení dle zák. 262/2006 Sb. a Nařízení vlády č. 564/2006 Sb., plat. třída 12 dle platných vnitřních mzdových tabulek ústavu, dosaženého vzdělání a praxe
  • Zaměstnanecké benefity: pět týdnů dovolené, volné vstupy na hrady a zámky ve správě NPÚ i pro rodinné příslušníky, sleva na publikace vydávané ústavem, příspěvek na stravování, služební telefon a zvýhodněné tarify pro rodinné příslušníky
  • Pružnou pracovní dobu (po zapracování možnost částečné práce z domova)
  • Pracoviště v centru Prahy

Nástup možný od 1.3.2022.

V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis do 16.2.2022 elektronicky na e-mail: vasickova.radana@npu.cz

Bližší informace o pozici podá: Radana Stolzová

NPÚ si vyhrazuje možnost zrušit výběrové řízení bez odůvodnění.

Informace k ochraně osobních údajů jsou ze strany NPÚ uveřejněny na webových stránkách www.npu.cz v sekci Ochrana osobních údajů.