Památkář/ka pro Zlínský kraj se zaměřením na urbanismus

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Kroměříži vyhlašuje výběrové řízení na pozici památkářky/památkáře pro agendu urbanisty a agendu stavebních památek a památkově chráněných území.

Náplň práce:

  • zajištění agendy urbanismu a územního plánování na území Zlínského kraje,
  • výkon odborné památkové činnosti v souladu se zákonem č. 20/1987 Sb. o státní památkové péči v platném znění,
  • agenda stavebních památek a památkově chráněných území,
  • zpracovávání písemných vyjádření, odborná a konzultační pomoc vlastníkům kulturních památek, konzultační činnost pro orgány samosprávy, státní správy, správce a projektanty,
  • výkon památkového dohledu,
  • tvorba operativní dokumentace svěřeného památkového fondu, další související činnosti včetně průzkumu památkového fondu a jeho prezentace.

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání v oboru: architektura, pozemní stavitelství a příbuzné stavební obory; zaměření na památkovou péči, dokumentace památek apod. výhodou,
  • orientaci v oblasti urbanismu a územního plánování,
  • orientaci v projektových dokumentacích, technických výkresech apod.,
  • pokročilou znalost práce na PC (zejména MS Office aj.),
  • řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič,
  • odpovědný přístup, flexibilitu, samostatnost, spolehlivost, organizační a komunikační dovednosti, schopnost zvládat zátěžové situace,
  • trestní bezúhonnost (při nástupu se dokládá výpisem z rejstříku trestů).

Výhodou:

  • praxe v oblasti památkové péče, projektování nebo veřejné správě,
  • orientace v problematice státní památkové péče.

Nabízíme:

  • stabilitu státní příspěvkové organizace,
  • pružnou pracovní dobu,
  • možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu,
  • pět týdnů dovolené,
  • služební mobil,
  • zaměstnanecké benefity (příspěvek na stravování, bezplatné vstupy do objektů ve správě NPÚ, zvýhodněné mobilní tarify i pro rodinné příslušníky, tři dny tzv. sick-days),
  • zajímavou práci v příjemném prostředí a kreativní práci s kvalifikovaným týmem spolupracovníků.

Místo výkonu práce, pracovní úvazek, plat a nástup do zaměstnání:

  • místo výkonu práce: město Kroměříž, působnost pro celý Zlínský kraj,
  • 1,0 pracovní úvazek na dobu jednoho roku s možností prodloužení na dobu neurčitou,
  • platové zařazení a ohodnocení dle zák. č. 262/2006 Sb. a nařízení vlády č. 341/2017 Sb., ve znění pozdějších předpisů (12. platová třída),
  • předpokládaný nástup do zaměstnání: 1. srpna 2024, jinak dle dohody.

Uchazeči v přihlášce do výběrového řízení zašlou:

  • motivační dopis,
  • strukturovaný životopis s údaji o dosavadní praxi a odborných znalostech, včetně kontaktních údajů (telefon, e-mail),
  • doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání v prosté kopii.

Přihlášku do výběrového řízení doručte nejpozději do 15. května 2024 do 12 hodin

  • poštou / osobně na adresu podatelny: Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Kroměříži, Riegrovo nám. 3228/22, 767 01 Kroměříž
  • nebo na e-mail: klenovska.renata@npu.cz

Obálku / e-mail označte: VĚC: „Výběrové řízení – památkářka/památkář – agenda urbanisty“

Na základě předložených dokladů proběhne výběrové řízení spojené s osobním pohovorem,

na který bude uchazeč v předstihu pozván.

Výsledky výběrového řízení budou uchazečům oznámeny e-mailem.

Národní památkový ústav si vyhrazuje možnost zrušit výběrové řízení bez odůvodnění.

Informace o zpracování osobních údajů uchazečů o zaměstnání jsou uvedeny na www.npu.cz v části: ochrana osobních údajů.