Výherkyně soutěže Českobudějovické slavné vily získala celoroční volnou vstupenku na památky ve správě NPÚ

Předání ceny v soutěži Českobudějovické slavné vily, zleva ředitel NPÚ ÚOP ČB Daniel Šnejd, výherkyně Lucie Lindovská, náměstek Tomáš Bouzek | © fotoarchiv města Č. Budějovice

Ve středu 27. března 2019 proběhlo v obřadní síni českobudějovické radnice slavnostní předání cen vítězům vědomostní soutěže pro děti a mládež do 16 let. Letošní ročník soutěže tématicky navázal na ty předchozí z posledních dvou let, byl zaměřen na stavby spojené se slavnými osobnostmi.

Ceny výhercům předával za město České Budějovice náměstek Tomáš Bouzek a za Národní památkový ústav, ÚOP v Českých Budějovicích ředitel Daniel Šnejd. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Výherkyní za jednotlivce se stala žákyně 8. třídy ze ZŠ Pohůrecká Lucie Lindovská a mimo jiné obdržela i celoroční rodinnou vstupenku na památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu. Členové vítězného kolektivu ze ZŠ Kubatova obdrželi každý jednorázovou vstupenku na památky NPÚ. Drobné dárky byly připraveny i pro další účastníky soutěže, kteří se umístliy na druhých a třetích místech.

Všem výhercům gratulujeme a děkujeme všem za účast v soutěži a precizně odvedenou práci!!

Více informací o soutěži včetně vyhlášení výherců a výsledků zde.