Podpořte svým hlasem v soutěži o cenu Europa Nostra projekt Památky nás baví či obnovu areálu v Kuksu

Památky nás baví

Hned dva projekty NPÚ, vzdělávací projekt Památky nás baví a obnovu barokního areálu v Kuksu, můžete podpořit v hlasování o cenu veřejnosti Europa Nostra. Z dvaceti devíti laureátů bude vybráno sedm držitelů grand prix, kteří ocenění spojené s finanční odměnou převezmou v pondělí 15. května ve finském Turku. Prestižní mezinárodní ocenění v péči o památky v Evropě by se dalo nazvat „památkářský Oscar“.

V současné době probíhá hlasování veřejnosti, kterého se můžete v případě zájmu zúčastnit a podpořit některý z oblíbených projektů. V hlasování vybíráte celkem tři projekty, maximálně ale jeden z každé země. Po odhlasování musíte vaši volbu potvrdit přes odkaz, který vám bude zaslán e-mailem. Hlasování se uzavírá ve středu 3. května. Hlasováním se vám otevírá možnost získat pozvánku pro dvě osoby na slavnostní vyhlášení.  

Ocenění se uděluje za mimořádný přínos v kategoriích památková péče, ve které uspěla obnova Kuksu, dále výzkum, mimořádný přínos při péči o kulturní dědictví ze strany jednotlivců nebo skupin a konečně vzdělávání, odborná příprava a osvěta, kde porotce zaujal projekt Památky nás baví.