ÚOP v Českých Budějovicích

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu


Živly v architektuře a umění Českých Budějovic

Poznávací a vědomostní soutěž pro děti a mládež do 16 let

Odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích vyhlašuje u příležitosti Dnů evropského dědictví (EHD 2020)
11. ročník vědomostní soutěže pro děti a mládež do 16 let – jednotlivce i kolektivy. Vědomostní soutěž je v letošním roce zaměřena na čtyři živly v architektuře a umění Českých Budějovic – VODU, OHEŇ, ZEMI A VZDUCH. Vydejte se s námi za poznáním města, ve kterém žijete, tentokrát z trochu jiné perspektivy. Podmínky, jak se do soutěže zapojit, naleznete v textu níže.

Termín soutěže

Soutěž probíhá od 12. 9. 2020 do 31. 12. 2020.

Podmínky soutěže

Pracovní listy najdete v Turistickém informačním centru českobudějovické radnice nebo na webových stránkách odboru památkové péče Magistrátu města České Budějovice  www.c-budejovice.cz a Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích www.npu.cz/uopcb.

Nezapomeňte vyplnit přihlášku do soutěže, kterou naleznete také v přiložených souborech. Bez ní není možné vypracované pracovní listy do soutěže zařadit!

Užitečné informace najdete také u pracovníků Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích. Po předchozí dohodě zde můžete čerpat vědomosti z bohatých fondů knihovny /tel.: 387312140 kl. 186/.

vyhodnocení soutěže

Výherci soutěže budou vyhlášeni 31. ledna 2021. Hlavní cenou pro výherce jednotlivce je celoroční rodinná vstupenka na památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu, vítězný kolektiv získá skupinovou vstupenku do jednoho vybraného památkového objektu ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích. Připraveny jsou i zajímavé věcné ceny.