Lidé mohou ode dneška hlasovat pro nejlepší počin v památkové péči za uplynulý rok

Dnes bylo spuštěno online hlasování, ve kterém lidé mohou rozhodnout o vítězi ceny veřejnosti Památky děkují – zvláštní kategorii Cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro. Hlasovat pro svého favorita bude možné na webu npu.cz až do 30. září.

Veřejnost rozhoduje o vítězi ocenění Památky děkují napříč všemi kategoriemi, hlasovat lze ale pouze jednou. Hlasování probíhá na webu Národního památkového ústavu, kde naleznete všechny informace o tom, co se v loňském roce povedlo objevit, zachránit, obnovit nebo prezentovat a kdo se o to zasloužil. Hlasování poběží do 30. září, vítěz bude poté vyhlášen na listopadovém slavnostním galavečeru spolu s ostatními výherci v jednotlivých kategoriích, které vybírá odborná porota.

Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe vyhlašuje a uděluje NPÚ od roku 2014 ve snaze zhodnotit a vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo, a ocenit ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili.

Fotografie ke stažení