Vybrané památky ve správě NPÚ zpřístupňují pro veřejnost prohlídky bez průvodce

S ohledem na uvolnění pandemických opatření mohou již od zítřka návštěvníci zavítat na vybrané památky ve správě NPÚ. V souladu s vládními nařízeními budou zatím umožněny pouze prohlídky bez průvodce a za dodržení stanovených hygienických pokynů. Otevřeny pro veřejnost rovněž zůstávají i zámecké parky a zahrady.

Od 4. května mohou zájemci navštívit hrady Trosky, Bezděz, Točník, Krakovec, Křivoklát, Rabí a Velhartice, zámek Valeč, vybrané prostory zámků Nebílovy, Kozel, Konopiště, Mníšek pod Brdy a Veltrusy, a o víkendu pak také Hamousův statek ve Zbečně, hrady Žebrák a Švihov a synagogu v Březnici.

Od 12. dubna jsou rovněž pro veřejnost zpřístupněny zámecké parky a zahrady, včetně Zahrad pod Pražským hradem, Květné zahrady v Kroměříži, zámeckého parku na Sychrově či zámecké zahrady v Červeném Poříčí. Přehled otevřených zahrad a parků naleznete zde.

Prosíme návštěvníky, aby při své návštěvě dodržovali bezpečnostní hygienické pokyny, jako je nošení vhodného ochranného prostředku dýchacích cest po celou dobu návštěvy, dodržování rozestupů a dezinfekce rukou při vstupu do vnitřních prostor. Prosíme rovněž, aby si návštěvníci zkontrolovali otevírací dobu na webových stránkách příslušných objektů nebo na webu npu.cz.

Fotografie ke stažení

Související kontakty

Jana Hartmanová

  • vedoucí oddělení, tisková mluvčí
  • 257 010 206, 724 511 225
  • Valdštejnské náměstí 162/3, Praha