Pro média

Národní památkový ústav je velkou organizací s celostátní působností, mnoha pracovišti v jednotlivých krajích a více než stovkou památkových objektů přístupných veřejnosti. Na každém z nich jsou pracovníci připraveni odpovídat na vaše dotazy.

Upozornění: fotografie jsou k dispozici bezplatně výhradně novinářům pro nekomerční použití, jež bude v souladu s tématem prezentovaným Národním památkovým ústavem.

Tiskové zprávy

Při úspěšné rekonstrukci historického domu v Denisově ulici v Olomouci se podařilo zachovat jeho památkové...

7. 12. 2017

vydal ÚOP v Olomouci

Z hlediska památkové péče lze považovat dokončenou rekonstrukci objektu v olomoucké Městské památkové rezervaci (MPR), Denisova 33 za velmi zdařilou a šetrnou k...

Na zjištění stavu kostelních fresek byla použita moderní technika

25. 10. 2017

vydal ÚOP v Olomouci

Dálkově řízené helikoptéry se proháněly všemi směry interiéru poutního kostela svaté Anny ve Staré Vodě, aby přinesly památkářům potřebné informace k jejich další práci.

Márnice v Moravičanech je další kulturní památkou na Šumpersku

9. 10. 2017

vydal ÚOP v Olomouci

Památková hodnota márnice spočívá především jejím začleněním k velmi cennému areálu kostela sv. Jiří s kaplemi, farou a školou.

Kulturní památkou na Jesenicku byla prohlášena barokní sloupková boží muka s renesančním reliéfem Ukřižování

3. 8. 2017

vydal ÚOP v Olomouci

Kamenná sloupková boží muka zhotovená přibližně v období od druhé poloviny 18. do poloviny 19. století patrně pro renesanční náhrobní desku z bílého mramoru.

Olomoucké pracoviště Národního památkového ústavu se distancuje od tvrzení, že ...

27. 7. 2017

vydal ÚOP v Olomouci

Rekonstrukce třídy 1. máje s sebou nese nevhodné zásahy do nejhodnotnějších prostorů městské památkové rezervace Olomouc (MPR).

Kostel Povýšení svatého Kříže ve Městě Libavá je prohlášen kulturní památkou

25. 7. 2017

vydal ÚOP v Olomouci

Kvalitní barokní architektura z druhé poloviny 17. století získala na podnět olomouckého pracoviště Národního památkového ústavu památkovou ochranu.

Soutěž Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro spouští hlasování o cenu veřejnosti Památky děkují

18. 7. 2017

vydal ÚOP v Olomouci

Webové stránky Národního památkového ústavu přináší seznam nominantů, které můžete svými hlasy podpořit. Letos je jako jediná za Olomoucký kraj navržena obnova vnějšího...

Šumpersko si připisuje další kulturní památku

18. 7. 2017

vydal ÚOP v Olomouci

Olomoucké pracoviště Národního památkového ústavu navrhlo na prohlášení za kulturní památku pilířová boží muka v Podolí u Mohelnice.

Komponovaná krajina v okolí Nových Zámků u Litovle

28. 6. 2017

vydal ÚOP v Olomouci

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Olomouci přichází s expozicí na téma krajina – kulturní i přírodní bohatství, která bude umístěna v Hanáckém...