ÚOP v Josefově

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu


Památky v Královéhradeckém kraji získají letos 21 milionů

Dotační programy ministerstva kultury – Program záchrany architektonického dědictví a Havarijní program – podpoří obnovu 40 kulturních památek v Královéhradeckém kraji.

Příspěvky z Programu záchrany architektonického dědictví jsou poskytovány především na obnovu nejcennějších kulturních památek. V Královéhradeckém kraji bude letos podpořeno 21 obnov souhrnnou částkou 15 400 000 Kč, např. statické zajištění a obnova kleneb kostela Nejsvětější Trojice v Pilníkově, oprava střechy včetně komínů se sgrafitovou výzdobou zámku v Doudlebech nad Orlicí, výměna střešní krytiny věže kostela sv. Voršily v Chlumci nad Cidlinou, odvodnění a obnova omítek kostela sv. Vavřince v Teplicích nad Metují.

Z Havarijního programu, který je určen na obnovu kulturních památek ve špatném technickém stavu, bude podpořeno 19 kulturních památek částkou 5 800 000 Kč. Příspěvek byl navržen pro jedenáct sakrálních objektů, mezi nimi zvonici kostela sv. Petra a Pavla v Liberku, poustevnu v Teplicích nad Metují. Ostatní příspěvky jsou určeny např. na opravu střechy ledárny pivovaru v Rudníku nebo sanaci základových konstrukcí kuželníku u zámku v Jičíněvsi.

Fotografie ke stažení

Soubory ke stažení

Související kontakty

Mgr. Eva Macková

  • pracovník dokumentačních fondů
  • 491 509 536, 725 766 153
  • Okružní 418/, Jaroměř