ÚOP v Josefově

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu


Architektura ve službách první republiky v Královéhradeckém kraji

Výstava

  • Městská knihovna Nové Město nad Metují ()
  • 3. 9. 2018–31. 10. 2018
  • 16.00

Národní památkový ústav připravil v rámci oslav stého výročí vzniku Československa výstavu Architektura ve službách první republiky. S její regionální částí, která se váže ke Královéhradeckému kraji, se budete moci seznámit od 3. září do 31. října 2018 v Městské knihovně v Novém Městě nad Metují.

V meziválečném období vznikla při budování a modernizaci státu řada nových správních, školních či bankovních budov. V řadě míst byly rovněž postaveny zajímavé až výjimečné stavby pro kulturu, sport, volný čas a soukromé bydlení. Ojedinělá byla plánovitá výstavba Hradce Králové za účasti Josefa Gočára a dalších význačných architektů, která již v době meziválečné dala vzniknout přízvisku Hradec Králové – salon republiky. Výstava na příkladu téměř dvaceti významných staveb a urbanistických celků představí architektonickou tvorbu období první republiky na území  Královéhradeckého kraje.

Srdečně zveme na vernisáž výstavy 3. září v 16 hodin, kterou provede ředitel josefovského pracoviště NPÚ Jiří Balský, a na povídání o prvorepublikové architektuře a její památkové ochraně 9. října v 18 hodin.


Výstava je otevřena:

pondělí, středa, čtvrtek 8–18 hod.
úterý 12–18 hod.
pátek 8–16 hod.