Z důvodu stavebních úprav je galerie NPÚ v Českých Budějovicích dočasně uzavřena

Po celé léto budou v galerii NPÚ na Senovážném nám. 6 v Českých Budějovicích probíhat opravy a sanace omítek. Veřejnosti se galerie otevře opět na podzim.

Již od roku 2013 provozuje Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích na Senovážném nám. 6 v Českých Budějovicích galerii, kde je prezentováno to nejzajímavější z činnosti jihočeských památkářů. V rámci doprovodného programu probíhají u vybraných výstav komentované prohlídky, přednášky a exkurze.

Návštěvníci galerie si již prohlédli výstavy o českobudějovické katedrále sv. Mikuláše, zámeckém parku v Červeném Dvoře, jihočeské architektuře 20. století, hradních zříceninách jižních Čech, nejvýznamnějších restaurátorských počinech realizovaných v minulých letech či kněžně Eleonoře ze Schwarzenbergu nebo barokních malířích – bratrech Hamiltonových.

Aktuální informace o probíhajících výstavách jsou pravidelně zveřejňovány na webu NPÚ www.npu.cz/uopcb. Výstavní panely je po předchozí domluvě možné také zapůjčit.

Po dobu stavebních úprav galerie je prodej knih z ediční činnosti Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích přesunut z galerie do knihovny NPÚ, která se nachází na nádvoří bývalého povoznictví U Ferusů na Senovážném nám. 6 v Českých Budějovicích.

Těšíme se na Vaši návštěvu.