ÚOP v Českých Budějovicích

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu


Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska

Výstava

Ferdinand Runk, Vondrov. Obr. nepodléhá Creative Commons.
  • Výstava v galeri NPÚ na Senovážném nám. 6 v Českých Budějovicích
  • Termín: 3. - 21. září 2018

Svébytný krajinný ráz Třeboňska a Hlubocka formovalo od šedesátých let 17. století deset generací rodu Schwarzenbergů. Vedle rozsáhlých úprav noblesních schwarzenberských sídel zde v průběhu tří staletí vznikalo množství kostelů, kaplí, panských dvorů, hospodářských a správních objektů, mysliven, hájoven, božích muk či památníků.  Výstava interpretuje dominanty této krajiny i její "lidský rozměr" v průběhu 17. – 20. století. 

Výstava vznikla s podporou Ministerstva kultury v rámci Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní kulturní identity (NAKI)  DF13PO1OVV001 – Kulturní krajina jako prostor pro společenskou reprezentaci  a relaxaci vybraných aristokratických rodů v období od 17. do počátku 20. století.

Více informací o výstavě zde.

Publikaci Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska můžete zakoupit v e-shopu NPÚ nebo v galerii NPÚ na Senovážném nám. 6 v Českých Budějovicích.

Související zprávy

Vychází tři nové publikace z ediční činnosti NPÚ

18. 1. 2018

Na počátku roku 2018 vydává Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích hned tři nové publikace - Dominikánský klášter v Českých...