Referent majetkové správy – pracoviště Ústí nad Labem

Národní památkový ústav, územní památková správa hledá kandidáta/tku na pozici: Referent majetkové správy – pracoviště Ústí nad Labem

Náplň práce:

  • zajištění a plná odpovědnost za vedení a vyřizování dokumentů v elektronické spisové službě a činnosti s tím dále spojené
  • doručování písemností prostřednictvím datových schránek, vypravování a přijímání datových zpráv včetně odstraňování případných nesouladů v odeslání, následná konzultační činnost se zasilateli
  • vypravování a doručování analogové pošty (denní pochůzky na poštu)
  • spolupráce na rozvoji digitalizace písemností na pracovišti
  • činnosti spojené s provozem podatelny a výpravny
  • komplexní agenda registru smluv
  • zajišťování a odpovědnost za agendu výběrových řízení – příprava podkladů, zadávání prostřednictvím elektronického nástroje (NEN), vyhodnocování zakázek prostřednictvím NEN, příprava podkladů pro uzavření smlouvy
  • archivační činnosti a spolupráce při realizaci skartačního řízení

Požadujeme:

  • min. středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou
  • uživatelská znalost práce na PC (MS Office)
  • výborné komunikační schopnosti a profesionální vystupování, rychlá orientace v problému, smyl pro týmovou spolupráci
  • pečlivost, spolehlivost, odpovědnost, samostatnost, ochota a vstřícnost učit se nové postupy
  • trestní bezúhonnost

Výhodou:

  • znalost zákona č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě
  • znalost zákona č. 340/2015 Sb., o registru smluv
  • znalost práce se systémy ESS, NEN
  • znalost problematiky výběrových řízení podle zákona o zadávání veřejných zakázek
  • praxe v příspěvkových organizacích státu, kraje nebo obce

Nabízíme:

  • platové podmínky dle zákona č. 262/2006 Sb., v platném znění (10. platová třída), pružná pracovní doba – plný úvazek
  • pracovní poměr na dobu 1 roku s možností prodloužení na dobu neurčitou
  • pět týdnů dovolené, tři dny indispozičního volna
  • peněžitý příspěvek na stravování
  • stabilitu státní příspěvkové organizace
  • zajímavou práci v přední kulturní a výzkumné instituci v prostředí kulturní památky
  • volné vstupy na hrady a zámky ve správě NPÚ i pro rodinné příslušníky

Místo výkonu práce: Ústí nad Labem

Předpokládaný termín nástupu: 1. července 2024

Motivační dopis se strukturovaným životopisem a dokladem o vzdělání zasílejte nejpozději do 7. května 2024 na e-mail: psenakova.pavlina@npu.cz

Vybraní uchazeči budou následně pozváni k osobnímu pohovoru, který se bude konat dne 15. května 2024 – NPÚ ÚOP v Ústí nad Labem, Podmokelská 1/15, Ústí nad Labem.

Zasláním přihlášky dává uchazeč souhlas se zpracováním osobních údajů a uložením dokumentů po dobu nutnou dle zákona o archivnictví. Informace o zpracování osobních údajů jsou dostupné na: https://www.npu.cz/ochrana-osobnich-udaju.

Národní památkový ústav je oprávněn zrušit výběrové řízení bez udání důvodu.