Objevujte s námi krásu a bohatství našeho kulturního dědictví.                Územní památková správa v Českých Budějovicích pečuje o památky v krajích Jihočeském, Plzeňském a Vysočina.

Více o našem pracovišti

Medailonek ředitele

Mgr. Petr Pavelec, Ph.D.

V roce 1994 dokončil studium oborů filozofie a historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1998–2004 absolvoval postgraduální doktorské studium v oboru středověké výtvarné umění na Filozofické fakultě UK Praha (prof. M. Homolka) a v letech 2008–2012 postgraduální doktorské studium v oboru středověké výtvarné umění na katedře dějin umění Univerzity Palackého v Olomouci (prof. I. Hlobil).

Číst celý medailonek

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Na vaše dotazy odpovídá:

Všechny kontakty

Zprávy

Předběžné oznámení o vyhlášení výběrového řízení - obnova SZ Vimperk

7. 9. 2018

Předběžné oznámení o vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele stavby - "obnova Horního zámku Vimperk".

Otevírací doba vimperského zámku v září

6. 9. 2018

Z důvodu rekonstrukce zámku Vimperk chceme návštěvníky upozornit na omezenou otevírací dobu v měsíci září. Zámek je otevřen pouze o víkendech!

V Jindřichově Hradci se uskuteční přednáška kurátora sbírek zámku Versailles

31. 8. 2018

Ve čtvrtek 20. září se na zámku v Jindřichově Hradci uskuteční přednáška světově uznávaného odborníka, kurátora sbírek zámku Versailles pana Bertranda Rondota s názvem...


E-shop


TÉMATA Sezony 2018

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: