Pro partnery

Spravujete nebo vlastníte památku? Chcete dát o sobě vědět novým návštěvníkům? Pak právě vás hledáme pro spolupráci!

Čím je Hradozámecká noc výjimečná a co může nabídnout návštěvníkům?

Hradozámecká noc je každoroční akce pořádaná Národním památkovým ústavem již od roku 2010. Představuje slavností zakončení návštěvnické sezony na památkách. Koná se obvykle na závěr prázdnin, během jednoho z posledních srpnových víkendů. Jejím cílem je představit památky doslova v jiném světle – v netradiční době a se speciálním programem.

Naší cílem je nabídnout návštěvníkům památek jedinečný zážitek, který jindy nezažijí.

Proč se připojit právě k Hradozámecké noci?

  • výjimečná akce spojená s netradičními zážitky
  • zavedená značka pro návštěvníky i média
  • 14. úspěšných ročníků
  • spolupráce s více než 40 nestátními památkami z celé republiky
  • každoroční účast kolem 80 památek
  • propagace na oficiálním webu NPÚ a v médiích

Jaký program je vhodné během Hradozámecké noci uspořádat?

Hradozámecká noc představuje vyvrcholení letní návštěvnické sezony na památkách. Záleží na vašich možnostech a preferencích, zda uspořádáte pro vaše návštěvníky divadelní představení, lampionový průvod nebo letní kino, o náplni a zaměření vaší Hradozámecké noci rozhodujete vy.

Pro inspiraci se můžete podívat na tipy z loňského ročníku.

My se postaráme, abyste byli vidět a bylo o vás slyšet.

Kdo se může zapojit do programu Hradozámecké noci?

Hradozámeckou noc organizuje Národní památkový ústav ve spolupráci s dalšími institucemi a památkami. Do Hradozámecké noci se mohou zapojit vlastníci či správci hradů, zámků, paláců, vil, tvrzí a klášterů.

Všechny zapojené památky v daném ročníku nabízí svým návštěvníkům program Hradozámecké noci pouze v určeném termínu. Program samotné Hradozámecké noci probíhá aspoň z části po setmění.

©Hradozámecká noc je vybavena ochrannou známkou. Vlastníkem ochranné známky je Národní památkový ústav, který poskytuje právo na použití značky partnerským institucím. Národní památkový ústav si vyhrazuje právo rozhodnout o zapojení památky do Hradozámecké noci.

Zapojení do Hradozámecké noci obnáší vyplnění přihlášky a uhrazení faktury k účastnickému poplatku 1 500 Kč. Příjmy z účastnických poplatků poputují na propagaci v mediích.

Jak přihlásit Vaši památku k Hradozámecké noci?

1) Příprava programu Hradozámecké noci

Program pro návštěvníky je samozřejmě ve vaší režii, jedinými podmínkami z naší strany jsou:

  • část programu vaší akce proběhne po setmění v uvedený termín
  • při prezentaci vámi pořádané akce vždy uvádějte v názvu nebo aspoň v podtitulu akce označení „Hradozámecká noc“.
2) Přihlášení

Prosíme o vyplnění přihlášky:

Přihláška ke spolupráci v Hradozámecké noci

Přihlášku prosíme, vyplňte co nejdříve, abychom mohli zajistit propagaci akce v předstihu. U přihlášek vyplněných po 30. 4. budou možnosti propagace omezené.

Chcete-li přihlásit více památkových objektů, vyplňte přihlášku pro každou památku samostatně.

Přihláška slouží jako objednávka k fakturaci účastnického poplatku 1 500 Kč. Na vámi uvedený kontaktní email vám bude zaslána vystavená faktura s číslem objednávky, je-li v přihlášce vyplněno. Není tedy nutné zasílat vlastní objednávku.

3) Uhrazení účastnického poplatku

Po vyplnění přihlášky zašleme na vámi zadanou kontaktní emailovou adresu fakturu. Po uhrazení faktury vám zašleme podklady k propagaci, speciálně připravené pro letošní ročník. Podklady zahrnují šablony pro výrobu plakátů (rozměr A4 a A3), bannery na webové stránky a příspěvky na sociální sítě (Facebook, Instagram).

4) Propagace

a) Vytvoření stránky Hradozámecká noc

Dále nám zašlete webový odkaz na vaši akci, kterou si vytvoříte na platformě, kterou používáte, ať už se jedná o Facebook památky, Instagram, kalendář akcí na vašem webu apod.

Odkaz vložíme na oficiální web Hradozámecké noci. Když bude návštěvník hledat informace o vaší Hradozámecké noci, dostane se snadno na jedno kliknutí přímo na stránku vaší památky, kde se dozví vše podstatné.

b) Vytvoření plakátů k Hradozámecké noci

Pro vytvoření plakátů použijte výhradně námi zaslané grafické šablony, je možné je upravovat stejně jako v předešlých ročnících v programech Gimp (soubory .xcf, program volně ke stažení) nebo Photoshop (soubory .psd). Zachovejte rozložení a grafické prvky šablon, můžete vkládat vlastní fotografie, nedotknutelné je pouze logo Hradozámecké noci.

5) Po skončení Hradozámecké noci

Můžete nám zasílat fotografie, které chcete použít pro propagaci na oficiální stránce Hradozámecké noci. Pokud jsou fotografie příliš velké, zasílejte je přes úschovnu.

Pokud máte dotazy ke spolupráci, neváhejte nás kontaktovat.

Mgr. Markéta Mildeová

  • manažer kvality
  • BE8524BE-6F17-4546-AA87-2998DE46E495 257 010 345, 778 773 560
46F7E700-59DD-49E2-B445-AA370B18658A Generální ředitelství NPÚ
Valdštejnské náměstí 162/3, Praha 11801