Grafička Marina Richterová se po dvaceti letech vrací na zámek Nebílovy

V zámecké Gallery Tuwora v Nebílovech vystavuje po dvaceti letech své dílo nekorunovaná královna české grafiky Marina Richterová. Výstava bude k vidění až do 17. července, denně kromě pondělí mezi 9. - 17. hodinou.

Návštěvníci zámku v Nebílovech se až do poloviny července mohou seznámit s tvorbou malířky a grafičky Mariny Richterové. Před dvaceti lety se zde rodačka z Moskvy (*1962) prezentovala svými litografiemi a lepty na květinové téma. Nynější výstava nazvaná Vzpomínky na nedávno představí kromě grafik i obrazy, ilustrace do dětských knih a známkovou tvorbu.

Právě návrhy známek pro Českou poštu a pro Vatikán jsou ukázkou kresebné virtuozity, výtvarného citu i odvahy Richterové. Známky s motivy historických osobností, například Rembrandta, Danteho či Mozarta, patří k absolutní světové špičce. Zcela odlišnou výtvarnou polohu a formu představují litografie tzv. Japonského cyklu. Výtvarnice zde brilantně spojuje evropskou kresebnou školu s estetikou zenového Japonska. Ve všech svých dílech dbá na estetickou vytříbenost, eleganci a vkus. 

Vernisáž výstavy pro návštěvnickou veřejnost za účasti Mariny Richterové se uskuteční na zámku v Nebílovech v sobotu 11. 6. 2022 v 17:00 hodin.

Prodejní výstava bude přístupná denně kromě pondělků od 9:00 do 17:00 až do 17. července.