Výstavu o Půtovi Švihovském z Rýzmberka si nyní můžete prohlédnout on-line

Až do konce návštěvnické sezóny byla na hradě Švihov k vidění výstava věnovaná osobnosti Půty Švihovského z Rýzmberka a jeho diplomatickým aktivitám. Nyní si milovníci historie mohou tuto panelovou výstavu prohlédnout z pohodlí domova. Správa hradu Švihov ji totiž zpřístupnila na svých webových stránkách on-line.

Výstava na webových stránkách státního hradu Švihov je věnována osobnosti Půty Švihovského z Rýzmberka, který byl nejvyšším sudím českého království na přelomu 15. a 16. století. Patřil mezi přední šlechtice konce středověku a byl jedním z nejdůležitějších politiků jagellonských Čech. Autoři výstavy si vytkli za cíl obeznámit širokou veřejnost s touto téměř neznámu osobností.

Výstava byla připravena v rámci projektu Šlechta českých zemí v evropské diplomacii, který se uskutečnil v roce 2018 jako další z témat cyklu Po stopách šlechtických rodů.

navštívit výstavu online

Více k tématu si můžete také přečíst v knize Ve znamení Merkura. Šlechta českých zemí v evropské diplomacii, která je k zakoupení v e-shopu NPÚ.