Výstava Dokonalý diplomat v Jindřichově Hradci má doprovodný program pro děti

Návštěva výstavy Dokonalý diplomat s podtitulem Černínové - vyslanci, cestovatelé, sběratelé v Jindřichově Hradci může být zábavou pro celou rodinu. Národní památkový ústav v Českých Budějovicích k ní vydal doprovodný program s názvem "Umíte se dohodnout?".

Pracovní list ve formě mapo-deníku od autorky Šárky Kosové je plný vyprávění, skládání a úkolů nejen pro děti, ale i dospělé. Srozumitelnou formou doplňuje unikátní výstavu, která přibližuje dějiny někdejších majitelů zámku, rodu Černínů a vyzdvihuje některé jeho členy, kteří prosluli zejména jako císařští diplomaté v různých koutech světa. Průvodcem dětem bude okřídlený posel bohů a učitel diplomatů Merkur. Při plnění úkolů během sedmi zastavení se děti zábavnou a nenásilnou formou dozvědí, co všechno obnášelo povolání diplomata, kdo se jím mohl stát a jaké vlastnosti a dovednosti musel mít. Pracovní list upozorní na zajímavé předměty, které si šlechtici přivezli ze svých zahraničních misí, a témata související s diplomacií a cestováním obecně, kdy děti budou ve výstavě hledat, porovnávat a prohlížet si. Motivací pro vyplnění listu jim budou samolepky, které dostanou za každý správně zodpovězený úkol, a po jejich nalepení získají překvapivý obrázek. 

List je koncipovaný tak, aby k jeho vyplnění nebyla nutná asistence kustoda. Zájemci jej dostanou na vyžádání k zakoupené vstupence na výstavu zdarma na pokladně zámku. 

Výstava bude otevřena do 30. 11. 2018.

Více informací o výstavě a doprovodném programu pro děti si můžete poslechnout na vlnách Rádia Junior, kde byly 19. 9. hosty Klubu Rádia Junior hlavní kurátorka výstavy Milena Hajná a autorka pracovního listu Šárka Kosová. K poslechu zde.