Nabídka prohlídek pro rodiny s dětmi

Proměňte návštěvu památek ve společný nevšední zážitek.

JIHOČESKÝ KRAJ

zámek jindřichův hradec

  • Jindřichův Hradec očima  černínských dětí - prohlídky pro rodiny s dětmi

Malí návštěvníci v doprovodu rodičů si budou moci prohlédnout jedno z dochovaných šlechtických apartmá zámku s jídelnou, ložnicí rodičů, ale také s učebnou a dětským pokojem situovaným do doby první poloviny 19. století. vyprávění doplní i ukázky dobových hraček, ale třeba také učebnic, původních kreseb černínských dětí. Speciální zkrácená prohlídka vyvrcholí návštěvou středověké Černé kuchyně, spojené s legendou o Bílé paní. Prohlídku zpestří různé kvízy a úkoly. 

Věkové zaměření prohlídky: děti ve věku  od 3 do 8 let

Délka prohlídky: 30 minut

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

klášter zlatá koruna

  • Za pokladem zlatokorunského opata - prohlídky pro rodiny s dětmi

Nový okruh, který bychom rádi připravili na letošní prázdniny pro rodiny s dětmi ve věku od 6 do 10 let. Děti by byly vedeny opatem kláštera, kterému byl ukraden klášterní poklad. Ovšem zloději si z okolí kláštera nakradli již jiných cenností, a tak opatovi dali šánci, že pokud pomocí indicíí do určité doby poklad najde, může si ho ponechat. Opatovi  bude při ruce i dcera klášterního hospodářského správce Konvičková, která děti seznámí s obrazy Zlatokorunské školy. Děti tedy pomáhají opatovi najít poklad a přitom se učí o životě v klášteře (znaková řeč, staré měrné jednotky apod.). Jako poděkování si na konci prohlídky může každý účastník vyrobit svou vlastní pečeť s motivem zlatokorunské rozety.

Délka prohlídky cca 70 minut. Vstupné 90 Kč/os. Kapacita max. 20 dětí. Prohlídky budou předem vypsané na našem webu a prodej bude probíhat přes online systém.

plzeŇský kraj

KLášter plasy

  • Doplaz do Plas - zpestření prohlídkového okruhu konvent

Prohlídku konventu, obytné budovy mnichů, zpestří rodinám s dětmi pracovní listy a hledání symbolů plaského kláštera v podobě hadů.

   

HRAD ŠVIHOV

  •  „Návštěva u Půty Švihovského“ - hrad pro rodiny s dětmi

Prohlídka je určena pro rodiče s dětmi ve věku od 4 do 10 let a vede stejnými prostory jako základní nabízený okruh Hrad. Návštěvníci poznávají osobnost Půty Švihovského z Rýzmberka a to, jak se na hradě žilo v jeho době. Zavítají například do hodovní síně, do ložnice hradní dámy, do kaple nebo do zbrojnice. Během návštěvy děti pracují s obrázkem, plní jednoduché úkoly a společně hledají vzkazy od pana Půty. Obrázek, který slouží i jako omalovánka, si děti odnesou domů, a v závěru prohlídky je čeká překvapení v podobě ražby mince.

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.