Strašidlo cantervillské na zámku v Náměšti nad Oslavou

Kulturní akce

Úspěšná divadelní tour přichází opět i letos na zámek v Náměšti nad Oslavou

Komedie na námět povídky Oscara Wilda The Canterville Ghost  (1887) v jedinečných kulisách náměšťského zámku a v režii Jaroslava Kříže.
Producent: Stanislav Kříž
Produkce : Slávek Maděra
 

Režisér Jaroslav Kříž si vzal sa své oživit veselý a do jisté míry i napínavý příběh Oscara Wilda, Strašidlo cantervillské.

Letos 4. července se bude strašidlo cantervillské opět prohánět i na nádvoří náměšťského zámku, které svým půvabem dotvoří děj tohoto divadelního kusu.

Známý příběh se známými herci a opravdovým strašidlem je motto nejnovější adaptace známé a v českých zemích oblíbené divadelní hry, která se dočkala také filmové verze s Jiřinou Bohdalovou a Jiřím Bartoškou ještě v roce 1989.

Hodnotné obsazení rolí je na programu i v této velmi atraktivní letní divadelní tour pod širým nebem.

 

V hlavních rolích vystoupí:

Martin Zounar  jako Hiram B. Otis, americký velvyslanec, kupující zámek lorda Cantervilla, vzhlednou nemovitost zatíženou varováním o nadpřirozených jevech….

Bára Štěpánová v roli paní domu Ms. Umneyové, která z pozice svého postavení na zámku všechno ví a všechno zná.

Martin Pošta se převtělí do postavy sira Simona de Cantervill, strašidla, které jen těžko hledá klid a pohodu pro výkon svých povinností.

Dále se představí Hanka Sršňová v roli Lukrecie Otisové (Tappanové), manželky pana Otise, Dorota Paulik v roli Virginie E. Otisové, starší dcery Otisových,

Lukáš Toman Paclt jako vévoda James Bilton z Lockahmu. 

Maťa Toman a Rozárka Tomanová zahrají úlohu dětí Otisových.

Služebnictvo je zastoupeno zajímavým doplněním trojice komtes, které tvoří vokální, hudebními cenami ozdobená, skupina Přelet M. S.

Představení na zámku v Náměšti začíná ve 20:30 hodin.

Předprodej vstupenek online zde a v pokladně náměšťského zámku.