Dokumentátor/knihovník

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ostravě hledá pracovníka na pozici dokumentátor/knihovník pro správu odborné knihovny a dokumentačních fondů.

Náplň práce:

  • Správa odborné knihovny NPÚ, ÚOP v Ostravě (knihovna se specializovaným fondem), katalogizace (evidenční systém TRITIUS), nákup a výměna knih, výpůjční služba atd.
  • Spolupráce při správě spisovny (práce s databází elektronické spisové služby)
  • Správa vybrané části sbírky dokumentačních fondů

Požadujeme: minimálně středoškolské vzdělání v oboru knihovnictví, případně příbuzných oborech

Výhodou: znalost evidenčního systému TRITIUS a katalogizačních pravidel RDA

Nabízíme:

  • Příjemné pracovní prostředí
  • Pružnou pracovní dobu
  • Příspěvek na stravování
  • Služební mobil, výhodné tarify pro rodinné příslušníky
  • Volné vstupy na státní hrady a zámky

Místo výkonu práce: NPÚ, územní odborné pracoviště v Ostravě, ul. Odboje 1/1941

Pracovní úvazek: 1,0 úvazek, pracovní smlouva na dobu určitou do 31. 12. 2023

8. platová třída, platové zařazení a ohodnocení dle zákona č. 262/2006 Sb. a nařízení vlády č. 341/2017 Sb., ve znění pozdějších předpisů

Předpokládaný nástup do zaměstnání: 1. července 2023

Kontaktní osoba, dotazy: Mgr. Marta Koubová, tel. 724 146 276, e-mail: koubova.marta@npu.cz

V případě zájmu zašlete svůj profesní životopis nejpozději do 9. 6. 2023 na email: koubova.marta@npu.cz.

NPÚ si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoliv zrušit.

Informace k ochraně osobních údajů jsou ze strany NPÚ zveřejněny na webových stránkách www.npu.cz v sekci Ochrana osobních údajů.