ÚOP v Liberci

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

Od 12.4.2021 je obnovena možnost objednání ke konzultaci na našem pracovišti za dodržení zvýšených bezpečnostních a hygienických opatření (užití respirátoru FFP2, dezinfekce rukou a dostatečné rozestupy). Za stejných podmínek dochází též k obnovení provozu knihovny a badatelny. K objednání používejte telefonní a emailové kontakty na jednotlivé pracovníky uvedené na webových stránkách pracoviště. Schůzka bude realizována na základě potvrzení ze strany dotčeného pracovníka. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Pomníky Velké války

Přijměte naše pozvání na přednášku Miloše Krčmáře o pomnících Velké války, která se uskuteční ve čtvrtek 29. listopadu 2018 od 18 hodin ve Velkém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Válka v letech 1914–1918 zasáhla každou vesnici, každé město. Mnoho z těch, kteří narukovali na fronty války, se domů nevrátilo. Přeživší a pozůstalí jim vzdali hold vybudováním pomníků, které se staly symboly válečných útrap a pro některé i boje za samostatný československý stát. Osudy pomníků byly po následující století různorodé, alespoň malou část se snaží představit naše přednáška.

Související akce

Pomník Obětem 1. a 2. světové války, Nová Paka
Výstava

Pomníky Velké války

  • Krkonošské muzeum v Jilemnici, Zámek 75, Jilemnice ()
  • 9. 11. 2018–25. 11. 2018
  • 8.00–16.00