ÚOP v Liberci

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

Od 12.4.2021 je obnovena možnost objednání ke konzultaci na našem pracovišti za dodržení zvýšených bezpečnostních a hygienických opatření (užití respirátoru FFP2, dezinfekce rukou a dostatečné rozestupy). Za stejných podmínek dochází též k obnovení provozu knihovny a badatelny. K objednání používejte telefonní a emailové kontakty na jednotlivé pracovníky uvedené na webových stránkách pracoviště. Schůzka bude realizována na základě potvrzení ze strany dotčeného pracovníka. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Přednáška na téma 120 let libereckých tramvají

Vzdělávání

  • Krajská vědecká knihovna v Liberci, Velký sál, 2. patro ()
  • 21. 9. 2017
  • 18.00
  • vstupné dobrovolné
Pozvánka na přednášku 120 let libereckých tramvají | © NPÚ

Přijměte naše vřelé pozvání na přednášku Ing. Tomáše Krebse z Boveraclubu, který vás seznámí s historií tramvajové dopravy na Liberecku. Dozvíte se například, že liberecké tramvaje vyjely poprvé do ulic města 25. srpna 1897 na trať od nádraží do Lidových sadů. V několika dalších letech byl provoz rozšířen i do Rochlice, Růžodolu I, Hanychova a v roce 1955 propojily i Liberec se sousedním Jabloncem nad Nisou. Jejich existence ve městě pod Ještědem nebyla vždy jistá, několikrát se i zvažovalo ukončení jejich provozu. Díky rekonstrukcím tramvajových tratí, které byly zahájeny v roce 1990, však v Liberci slaví 120 let své existence.

Pořad bude doplněn o křest nové knihy, kterou bude možné na místě zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Příspěvek z cyklu Památky kolem nás volně navazuje na připravovanou výstavu Severočeského muzea v Liberci 120 let tramvajové dopravy v Liberci a akci Boveraclubu 120 let libereckých tramvají, která se uskuteční ve dnech 25. a 26. srpna.

Partneři akce: