ÚOP v Liberci

územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu

Od 12.4.2021 je obnovena možnost objednání ke konzultaci na našem pracovišti za dodržení zvýšených bezpečnostních a hygienických opatření (užití respirátoru FFP2, dezinfekce rukou a dostatečné rozestupy). Za stejných podmínek dochází též k obnovení provozu knihovny a badatelny. K objednání používejte telefonní a emailové kontakty na jednotlivé pracovníky uvedené na webových stránkách pracoviště. Schůzka bude realizována na základě potvrzení ze strany dotčeného pracovníka. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Řemeslo Karlštejnského pokladu

Vzdělávání

  • Krajská vědecká knihovna v Liberci, Velký sál, 2. patro ()
  • 16. 6. 2016
  • 18.00
  • vstupné dobrovolné

Přijměte naše srdečné pozvání na přednášku o doplnění výstavy nazvané „Karlštejnský poklad – kultura císařského dvora Karla IV.“ replikami dobového nádobí dokumentujícího řemeslné dovednosti z období Karla IV. Uskuteční se ve čtvrtek 16. června 2016 od 18 hodin ve Velkém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci. O své zkušenosti se s vámi podělí Jaroslav Prášil, Jana Krejčová, Vojtěch Ouřada a kolektiv spolupracovníků ze SUPŠ a VOŠ Turnov. Zprostředkují vám náhled do dílny kovotepců, rytců, zlatníků, brusičů, kovolijců, cizelérů a dalších odborností, které čerpají ze zkušeností našich předků.

Výstava byla slavnostně otevřena 6. května na státním hradě Karlštejn v rámci 700. výročí narození Karla IV.

Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Památky kolem nás a připojí se k letošnímu prezentačnímu tématu NPÚ Lucemburský rok.