Výstava v Kroměříži představí ilustrace Elišky Chytkové z nové knihy Tajemství Libosadu

Národní památkový ústav vydal knihu Petra Hudce Tajemství Libosadu. Poutavý příběh nové publikace je doplněn působivými a poetickými ilustracemi Elišky Chytkové.

Vernisáž výstavy a představení nové knihy Tajemství Libosadu se uskuteční v pátek 7. června 2019 v 17.00 hodin v Palmovém skleníku Květné zahrady v Kroměříži, výstava potrvá do 31. srpna 2019.

Hlavním hrdinou knižního příběhu je Robert, který je v Kroměříži na prázdninách u prarodičů. Při návštěvě Květné zahrady (Libosadu) se díky paměti stromů ocitá v době jejího zbudování, společně s kamarády a dalšími lidmi zažívá v zahradě nevšední dobrodružství.

Autorka ilustrací Eliška Chytková (*1988) je absolventkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Její absolventský animovaný film O šunce se nominoval do soutěže na festivalu v Cannes.
Nejčastěji vytváří ilustrace, podílela se například na knize o Miloslavu Stinglovi, která v roce 2017 získala ocenění Magnesia Litera. S jejími ilustracemi se návštěvníci kroměřížského zámku a Muzea umění Olomouc mohli setkat u 
speciální mobilní aplikace Sen biskupa Karla.

Knihu bude možné zakoupit v návštěvnickém centru Květné zahrady a v Arcibiskupském zámku v Kroměříži. Dále si ji bude možné objednat v e-shopu Národního památkového ústavu.

Facebook událost